Tasarımcılar, mimarlar ve yatırımcılar Antalya`da buluşacak

YAPEX Fuarı'nı düzenleyen Akdeniz Tanıtım A.Ş, fuar yapımcılığı alanındaki yaklaşık 30 yıllık bilgi birikimine yepyeni bir yorum katarak, hedef odaklı, yenilikçi ve dinamik ‘'İş Platformu'' temalı organizasyonlar düzenlemeye başladı. Tasarımcılar, mimarlar ve iç mimarlar 13-16 Kasım 2019 tarihleri arasında bu yepyeni organizasyonda Antalya'da buluşacak.

Tasarımcılar, mimarlar ve yatırımcılar Antalya`da buluşacak

Akdeniz Tanıtım A.Ş Genel Müdürü Fatih Onkar, Konyaaltı Nazım Hizmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde, inşaat sektöründe Türkiye'de tanınmış marka ve üretici firmaların Antalya Bölge Müdür ve temsilcilerini ağırladı.

Onkar, toplantıda yaptığı konuşmada, 13-16 Kasım 2019 tarihleri arasında Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde Otel Yapıları, Tasarım ve Yenileme İş Platformu (İnndesign Fuarı) düzenleneceğini bildirdi. 26 yıldır YAPEX Fuarlarını düzenlediklerini, bu süre içinde fuarcılık sektöründe de iniş ve çıkışların yaşandığına dikkat çeken Onkar, ''Fuar yapımcısı olarak bizler de çağın ve sektörlerin ihtiyaçları ve yeni eğilimleri doğrultusunda işlerimizi adapte etmeli, ezberlerimizi unutup yenilikçi çözümlerle iş yaptığımız endüstrilere hizmet etmeliyiz” dedi.

Onkar, şöyle devam etti.

''Artık, zaman, para ve tüm kaynaklar çok önemli ve değerli. Sektörlerde rekabet çok yoğun. Yatırımcıların fuarlara daha verimli zaman ayırması için sebep yaratmak gerekir. Amaç sadece bilgi vermek ise herkes İnternetten her bilgiye ulaşabiliyor. O halde yatırımcı ve tasarımcıyı fuara çekebilmek için mutlak bir sebep oluşturmalı. Sadece ürün ve hizmetlerin sergilendiği ortamlardan daha ötesinde, mesleki bilgilendirme, yeni trendlerle ilgili gündem oluşturma, yaşanmış deneyimleri ortaya koyarak yol haritası belirleme, yeni tasarımları görme gibi farklı misyonlar yükleyerek fuarları tam bir 'İş Platformu' olarak ele almalıyız. Turizm tesislerinin yenileme sürecinde hem turizm yatırımcısına hem mimar ve içmimarlara hem de ürün ve hizmet sunanlara kazandıracak yepyeni bir model ile hizmet ediyoruz''.

KASIM OTELLER İÇİN YENİ ÇÖZÜMLER AYI

Turizmin başkenti Antalya'da otel işletmelerinin tüketicilerin, turistlerin talebine göre faaliyetlerini yürüttüklerini ifade eden Fatih Onkar, 13-16 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenecek Otel Yapıları Tasarım ve Yenileme İş Platformu (İnndesign) hakkında bilgi verdi. Onkar, şöyle devam etti.

''Gazipaşa'dan Fethiye'ye kadar sahil bandında faaliyet yürüten yüzlerce tesisin sezon sonunda bir sonraki sezona hazırlanmak, yeni yatırımlarını ve yenileme projelerini gerçekleştirmek için her yıl kasım ayında otelleri ve tesisleri için yeni çözümler arıyor.

Profesyonel etkinliklerin, uluslararası ticaretin, turizm mimarisinin, modern kentleşmenin ve tasarımının odağı Antalya'da, tasarım dünyası, projeciler ve yatırımcılar yepyeni ve baştan sona profesyonel bir iş platformunda bir araya gelecek.''

TASARIMCILAR VE MİMARLAR ANTALYA'DA BULUŞACAK

Antalya ve bölgesinde binden fazla turistik tesis bulunduğunu anlatan Fatih Onkar, ''İnndesign'' İş Platformu ile hedeflerini şöyle özetledi.

''Otellerin yenileme ihtiyaçlarına göre belirlenmiş Türkiye'nin en tanınmış 50 katılımcı firmasının katılacağı İş Platformu'nda yalnızca profesyonellerin katılabileceği randevulu iş görüşmeleri de yapıla bilinecek.

Turizmci, tasarımcı ve tedarikçiyi bir araya getiren modern iş platformunda ikili görüşmeler olacak.

Her şeyden önce tasarımcı-ürün sunumu platformu olacak. Doğru ürünü doğru proje ile buluşturmayı amaçlıyor.

Katılımcıya yüksek stant maliyetleri yüklemek yerine verimli iş görüşmeleri sağlamayı hedefliyoruz.''

OTELCİLERİN BEKLENTİLERİ

Otellerin öncelikli ihtiyaçlarının belirlenmesi amacıyla işletme yöneticileri arasında anket düzenlediklerini ve talepleri belirlediklerini anlatan Fatih Onkar, otelcilerin öncelikle otel odaları, lobiler, banyolar, sauna mekanları iç ve dış cepheler, peyzaj alanlarında değişim isteğini kaydetti. Onkar, otelcilerin yenileme projelerindeki beklentilerini de şöyle sıraladı.

İç mekân tasarım çözümleri, Masa ve sandalyeler, koltuklar ve lobi oturma grupları, Dış mekân mobilyaları, Otel odaları, Kontrat mobilyalar, Otel perde ve döşemelikleri, Aydınlatma ürünleri, Boyalar, duvar kaplamaları, asma tavanlar, Zemin kaplamaları, Banyo ve seramik ürünleri, Yalıtım ve teknik çözümler, Elektronik ve otomasyon ile peyzaj ve çevre düzenlemeleri.

ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321