Sosyal medyada "Suriyelileri istemiyoruz" tartışması

Suriyelilerin Taksim’deki yılbaşı eğlencesi görüntüleri sosyal medyada tartışmaya yol açtı. Kimi kullanıcılar, "Suriyelilerin ülkelerine gönderilmesini" isterken, kimileri de Suriyelilere destek verdi.

Sosyal medyada "Suriyelileri istemiyoruz" tartışması
Türkiye'de 2019 yılının ilk gününde sosyal medyada "Ülkemde Suriyeli İstemiyorum" etiketi altında tartışmalar yürütülüyor. Suriyelilerin yeni yıl eğlencesi farklı tepkilere neden oldu. Suriyelileri ağır ithamlarla eleştirenler kadar onlara destek veren paylaşımlar da yapılıyor.
 
Tartışmalar, İstanbul Taksim Meydanı'nda yeni yıl kutlaması yapan bir grup Suriyelinin ülkelerinin bayraklarını, bir başka grubunsa Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) ait bayrağı açtığı görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine başladı.
Kimi kullanıcılar, Suriyelilerin kutlama yapmasını eleştirmek yerine Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'de Özgür Suriye Ordusu ile harekat yapmasını eleştirmek gerektiğine dikkat çekti, kimileri ise Şam'daki kutlamalarla kıyaslama yaptı.
 
Suriyelilerin eğlendiği görüntülere yönelik paylaşımlarda, "Suriyelilerin Türkiye'de eğlenirken, Türk askerlerinin şehit düştüğü" eleştirisini dile getirenler dikkat çekti.

Milliyetçi Hareket Partisi'nden ihraç edilen Sinan Ogan da etiketin altında yaptığı paylaşımda, benzer görüşleri savundu.
 
Twitter üzerinden konuya yönelik yapılan paylaşımlarda, "Suriyelilerin eğlenmesinin değil, aradaki bir grubun Özgür Suriye Ordusu bayrağı açmasının sorun olduğunu" belirten görüşler de yer aldı.(Kaynak: DW)
 
ha-ber.com
Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 08:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321