banner269
Öne Çıkanlar Berlin Türkiye Almanya terör FETÖ Thomas Specht

''Siyasi partiler terör örgütü ile aralarına net çizgi koymalı''

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Türkiye'deki bütün siyasi partilerin, terör örgütü ile aralarına net çizgi koymaları lazım. Amasız, lakinsiz, fakatsız" dedi.

banner197
''Siyasi partiler terör örgütü ile aralarına net çizgi koymalı''

''Siyasi partiler terör örgütü ile aralarına net çizgi koymalı''

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Türkiye'deki bütün siyasi partilerin, terör örgütü ile aralarına net çizgi koymaları lazım. Amasız, lakinsiz, fakatsız" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin bugün zor bir süreçten, bir toplumsal barış sınavından geçtiğini belirtti.

"Teröre karşı çıkıyoruz, elbette karşı çıkacağız, terörü lanetliyoruz, elbette lanetleyeceğiz, ellerimizde bayraklarla sokaklara çıkıyoruz terörü lanetlemek için, elbette çıkacağız, hiçbir sorunumuz yok burada" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Ama bütün bunları yaparken terör örgütünün beklentilerine uygun davranışlarından özenle kaçınacağız. Onun beklentilerinden kaçınacağız. O toplumu ayrıştırmak istiyor, bölmek istiyor, bölünmeyeceğiz ve ayrışmayacağız. Bayrağımızı alacağız, elbette almalıyız, terörü lanetleyeceğiz, elbette lanetleyeceğiz. Bizi biz yapan bütün değerlerimize sahip çıkacağız, elbette sahip çıkacağız. Tasada ve kıvançta beraber olacağız, evet tasada ve kıvançta beraber olacağız, her koşulda beraber olacağız. Ama terör örgütünün beklentilerine göre davranır ve provokasyonlara alet olursak Türkiye farklı bir sürecin içine çekilmiş olur. 77 milyon yurttaşımızın bu konuda çok duyarlı olması lazım."

"Provokasyonlara izin vermeyin"

Konuşmasında, özellikle gençlere seslenen Kılıçdaroğlu, "Bu ülkenin umudu, geleceği, annelerin ve babaların umutla besleyip, büyüttüğü gençler, sizin vatan sevginizden hiç kimsenin en ufak endişesi yok. Bayrağımıza olan saygınızı, sevginizi biliyoruz. Ülkenize olan sevgiyi, saygıyı biliyoruz. Ne olursunuz provokasyonlara asla ve asla izin vermeyin. Kendinizi birdenbire o sürecin içinde bulabilirsiniz, bundan özenle kaçının" dedi.

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Siyasi partilere saldırmak... Siyasi partiler Anayasamıza göre demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarıdır. Yasalara göre kurulur, kapatılır. Bir siyasi partiyi beğenmeyebilirsiniz, düşüncesini de beğenmeyebilirsiniz, demokratik yollardan gidip oy da vermeyebilirsiniz. Ama yakıp yıkmak sadece ve sadece terör örgütünün değirmenine su taşımak anlamına gelir. Bu provokasyonlar çok tehlikelidir. Ben isterdim ki bu uyarıları, bu ülkenin Cumhurbaşkanı yapsın, ülkemizin birliğini ve bütünlüğünü, kardeşliği savunsun, 'tasada ve kıvançta beraber olduğumuzu' söylesin, 'Ey gençler, provokasyonlardan uzak durun, bu memleket hepimizin' desin. Nazım söylemiş; Bu memleket hepimizin."

"Terör örgütü ile aralarına net çizgi koymaları lazım"

77 milyon vatandaşın, vatansever olduğunu kabul ettiklerini belirten Kılıçdaroğlu, "Net bir belirleme yapmayı da görev biliyorum. Evet, siyasi partiler vardır ama Türkiye'deki bütün siyasi partilerin, istisnasız bütün siyasi partilerin terör örgütü ile aralarına net çizgi koymaları lazım. Açık ve net... Amasız, lakinsiz, fakatsız. Bunları kabul etmiyoruz. Terör insanlık suçudur, nokta. Hep beraber teröre karşıyız, nokta. Terörü lanetleyeceğiz, nokta. Teröre karşı ortak çaba harcayacağız, nokta. Bunları yaptığımız zaman, biz, biz oluruz. O zaman değerlerimize sahip çıkmış oluruz" diye konuştu.

Terörü lanetlerken, meydanın, halkın gözü, kulağı ve sesi olduğunun unutulmaması gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, medya üzerine baskıyı asla kabul etmediklerini kaydetti.

"Bu sorunu çözmek için eğer bir masa kurulacaksa o masanın parlamentoda olması lazım" diyen Kılıçdaroğlu, "Sorunun çözümü konusunda, toplumsal barışı sağlama konusunda en tutarlı görüşleri biz ortaya koyduk. En sağlıklı görüşleri biz ortaya koyduk. Çünkü biz akılcıyız. Aklın üstünlüğüne inanırız. Ortak akla inanırız. Onlar ortak akla değil üst akla inanıyor, o üst akıl da Türkiye'yi bu hale getirdi" şeklinde konuştu.

ha-ber.com

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir