banner216
Öne Çıkanlar Almanya Alman Berlin FETÖ Angela Merkel Galatasaray

Şehitlikte iftar

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'ndaki Şehitler Abidesi'nde binlerce kişi, Türk askerinin cephede yediği ve tam buğday çorbası, arpa ekmeği ile sudan oluşan menüyle oruç açtı

banner197
Şehitlikte iftar

 

 

Şehitlikte iftar

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'ndaki Şehitler Abidesi'nde binlerce kişi, Türk askerinin cephede yediği ve tam buğday çorbası, arpa ekmeği ile sudan oluşan menüyle oruç açtı

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nda ''Şehitlik'' iftarı verildi.

Tarihi yarımadadaki Şehitler Abidesi'nin ön ve yan kısmında oluşturulan masalarda bir araya gelen binlerce kişi iftarını, 97 yıl önce Çanakkale Savaşları sırasında Türk askerinin cephede yediği tam buğday çorbası, arpa ekmeği ile sudan oluşan menüyle açtı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babaşcu, iftar yemeğinden önce yaptığı konuşmada, Gelibolu Yarımadası'nda olmalarının kendileri için özel, değerli ve büyük anlamı olduğunu söyledi.

''Biz istedik ki Ramazan akşamı mütevazi rızklarımızı yanımıza alarak Allah'ın katında bizimkiyle asla kıyaslanmayacak şekilde rızklanan bu şehitlerimizin manevi huzuruna gidelim'' diyen Babuşcu, şöyle devam etti:

  ''İftar edeceğimiz rızık da onların Çanakkale müdafaası boyunca en sık yedikleri o mütevazi menüleri olsun. Yani buğday çorbası, arpa ekmeği ve su olsun sadece... Vatanın bizlere hangi zorluklar altında, alemden bir şuur olarak kalbimizin en derin yerinde hissedilim istedik. Böylece bir kere daha dünyada imanla yola çıkmış, insanlardan daha güçlü bir silah olmadığını, davasına inanmış insanlar karşısında yeryüzünü tüm gelişmiş teknolojilerinin, tüm maddi güçlerinin bir anlam ifade etmediğini bütün ruhumuzla bir kere daha hissedelim istedik.''

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da iftara katılanlara seslenerek, ''Her biriniz bugün burada gönderdeki bayrağımızın dalgalanmasına vesile olan o yüce şehitlerimizin manevi huzurunda adeta birer melek gibi Allah'ın emrine uyarak, oruç tutup, iftarlarımızı onların manevi huzurunda açmak üzere buraya geldiniz'' dedi.

Aksu rahatsızlandı

İftara, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, milletvekilleri, belediye başkanları ile vatandaşlar katıldı.

Öte yandan, AK Parti İl Başkanı Muzaffer Kutlu, Genel Başkan Yardımcısı Aksu'nun, iftar sonrası yaptığı kısa konuşmanın ardından rahatsızlandığını belirterek, ''Aksu'yu bir araçla Çanakkale Havaalanı'na götürdük. Tansiyonu yükselen Aksu'ya havaalanında sağlık ekipleri müdahale etti. Şu anda sağlık durumu iyi, telaşlanacak bir şey yok'' dedi.

(aa) 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir