Öne Çıkanlar Almanya Berlin ABD Türkiye FETÖ Angela Merkel

"Roman Ateşi" sınırları aşacak

AB tarafından finanse edilen "Dans Romanlarla Buluşuyor Projesi" kapsamında eğitim alan Roman gençler, profesyonel dansçılarla sahne almanın heyecanını yaşadı.

"Roman Ateşi" sınırları aşacak

"Roman Ateşi" sınırları aşacak

AB tarafından finanse edilen "Dans Romanlarla Buluşuyor Projesi" kapsamında eğitim alan Roman gençler, profesyonel dansçılarla sahne almanın heyecanını yaşadı.

Avrupa Birliği'nin finanse ettiği "Dans Romanlarla Buluşuyor Projesi" kapsamında 11 farklı bölgeden seçilen 50 Roman genç, Anadolu Ateşi Dans Topluluğundan ücretsiz eğitim alma fırsatı buldu.

Eğitimler sonunda Roman gençler arasından seçilen 8 dansçı, Anadolu Ateşi Aspendos Arena gösterisinde 100 profesyonel dansçıyla aynı sahneyi paylaşmanın heyecanını yaşadı. Roman gençlerin Anadolu Ateşi ile sergilediği dans figürleri, izleyicilerden yoğun alkış aldı.

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan ve profesyonel dansçılarla sahneye çıkan Romanlar, göbek atarak hem eğlendi hem eğlendirdi.

Mustafa Erdoğan, yaptığı açıklamada, "Dans Romanlarla Buluşuyor"un sosyal sorumluk projelerinden biri olduğunu belirtti.

Erdoğan, "Önümüzdeki ay Sırbistan'a yapacağımız yurt dışı turnesinde bizimle olacaklar. Onlarla çalışmak bizim için büyük eğlence. Yetenekli arkadaşların grupta dansçı olarak kalmalarını sağlayacağız. Roman arkadaşlarla 50 kişilik bir kadroyla çalışıyoruz. Ağırlıklı olarak İstanbul'un muhtelif yerlerinden topladığımız arkadaşlarımız. Kırklareli ve Edirne'den de gelen arkadaşlarımız oldu." diye konuştu.

"Hayallerim gerçek oldu"

Roman gençlerden Gizem Nalbant, Anadolu Ateşi'yle aynı sahneyi paylaşmalarının kendileri için çok heyecan verici olduğunu söyledi. 
Ömer Koşucuoğlu da "Anadolu Ateşi'nde dans etmek çok güzel. Çok mutluyum, hayallerim gerçek oldu. Dansta başarılı olduğumu düşünüyorum. Anadolu Ateşi'yle seve seve dünyayı dolaşmak isterim." dedi.

Üniversite öğrencisi Onur Kopağan da büyük bir organizasyonda yer almanın önemli fırsatlar sağladığına dikkati çekerek "Roman dansları ile Anadolu Ateşi koreografisini harmanlayıp kendimiz bir şeyler oluşturduk. İleride daha iyi bir dansçı olmak ve yurt dışı seyahatlerinde bulunmak istiyorum." diye konuştu.

Topluluğun eğitmenlerinden Kemal Gemici de Roman gençlerin yaşadıkları semtlere, bağlı bulundukları derneklere ulaşılarak keşfedildiğini anlattı. 

Roman gençlerin çalışma stüdyolarına toplanarak hazırlıklara başlandığını dile getiren Gemici, kendilerine birçok alanda eğitim verdiklerini aktardı. 

ha-ber.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol