Reyhanlı'da patlama

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bir otomobilde meydana gelen patlamada, araçtaki üç Suriyeli hayatını kaybetti. Erdoğan, ilk tespitlerin, olayın terör bağlantılı olabileceği yönünde olduğunu söyledi.

Reyhanlı'da patlama

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bir araçta patlama meydana geldi. Patlama sonucu 3 kişi hayatını kaybetti.

Reyhanlı'da Mehmet Akif Ersoy Caddesi'ndeki bir araç öğle saatlerinde infilak etti. Hatay Valisi Rahmi Doğan, patlamaya araçtaki bir bombanın neden olduğunu söyledi.

Cuma namazı çıkışı olaya ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan da "Suriyeli üç kişi ama aracın içerisinde bomba olduğu belli. Bunun patlaması neticesinde 3 kişi de ölmüş. Kimlik tespitleri yapılmış. Bunun gerisinde ne vardır ne yoktur arkadaşlarımız çalışmaları yapıyorlar. Zannediyorum kısa zamanda neticesi ortaya çıkacaktır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk verilerin olayın bir terör saldırı olabileceğini işaret ettiğini söyledi. Erdoğan, "Birkaç saat içerisinde bakanlığımız bununla ilgili daha detaylı bilgi verecektir" diye konuştu.

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 2013 yılında yaşanan terör saldırılarında 53 kişi hayatını kaybetmiş, 146 kişi de yaralanmıştı. Saldırının planlayıcılarından olduğu belirtilen Yusuf Nazik isimli zanlı 2018'de Suriye'den MİT'in operasyonuyla getirilerek yargılandı. Nazik, 53 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

ha-ber.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321