Öne Çıkanlar Almanya Berlin DİTİB Türkiye PKK Polis

Remzi Kaplan, Avrupalı Türk Başarı Ödülüne layık görüldü

Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye İhracat Haftası etkinliğinde Berlinli İş Adamı Remzi Kaplan „Avrupalı Türk Başarı Ödülüne" layık görüldü.

Remzi Kaplan, Avrupalı Türk Başarı Ödülüne layık görüldü
Remzi Kaplan, Avrupalı Türk Başarı Ödülüne layık görüldü

Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye İhracat Haftası etkinliğinde Berlinli İşadamı Remzi Kaplan „Avrupalı Türk Başarı Ödülüne" layık görüldü.

Türkiye İhracat Haftası etkinliği çerçevesinde düzenlenen Avrupalı Türk Markalar Birliği Zirvesi’nde Avrupa’da marka olmanın yolları ve Avrupa’ya ihracatın yeni fırsatları masaya yatırıldı. ‬İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye İhracat Haftası etkinliğinde TDU Berlin Brandenburg Türk Alman İşverenler Birliği Başkanı Remzi Kaplan, Avrupalı Türk Başarı Ödülüne layık görüldü. TDU Başkanı Remzi Kaplan ödülünü TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin elinden aldı. Türkiye İhracat Haftası etkinliğine, Başbakan Binali Yıldırım, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi de katıldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi TİM tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ve 66 ülkeden 700 iş adamının katıldığı hafta etkinlikleri, 3 Kasım'da sona erdi. Etkinlikler boyunca yerli ve yabancı ihracatçılar, iş görüşmeleri gerçekleştirdi. Avrupa’nın farklı ülkelerinde değişik sektörlerde faaliyet gösteren Hilmi Selçuk, Mustafa Baklan, Recep Ercan, Vehbi Keleş, Zeynep Turudi, Ali Keskinbıçak, Salih Taşdirek, Dursun Erbay, İsmet Koyun, Özgür Kasırga, Ayşegül Tutkun, Mustafa Aslan ve Hikmet Gürcüoğlu’na da ödül verildi.
REMZI KAPLAN KİMDİR?

Remzi Kaplan 1960 Yozgat Bahadın doğumludur. 

1971 yılında Berlin’e ailesinin yanına gelen Kaplan, çok kısa süre fabrika işçiliği yaptıktan sonra 19 yaşında kendi işini kurmuştur ve 18 yıl Berlin semt pazarlarında ticarete atılarak, bugün geldiği noktanın ilk temellerini atmıştır.1989 yılında iki Almanya’nın birleşmesinden sonra doğu Almanya´ya ilk Döneri tanıştıran Kaplan, Berlin`de kurduğu Döner Üretim Tesislerinde  üretimi ve çalışmalarını halen sürdürmektedir.

Avrupa Türk Döner İmalatçıları Derneği’nin de kurucu üyesi olup, bu derneğin 7 Yıl başkanlığını yapmıştır. Gerek dernek çalışmalarıyla gerekse özel çalışmalarıyla Dönerin Almanya ve diğer ülkelerde tanıtılıp olumlu kamuoyu süreçlerinin oluşmasına önemli katkılar sağlamıştır.Ürettiği mamüller, Alman Gıda Kontrol Enstitüsü tarafından 2004 yılında Gümüş, 2005 yılında Altın ve 2006 yılında yine Altın Madalyalar ile ödüllendirilmiştir.  

TDU´nun da kurucu üyesi olup, 6 yıl Asbaşkanlık yapan Kaplan, TD IHK’nın üyeliğini ve TIDAF´da 4 Yıl yönetim Kurulu üyeliği görevlerini başarıyla sürdürdü. Spor, Kültür, Sanat ve Sosyal alanlarda aktif ve teşvik edici çalışmalarıyla tanınan Kaplan, özellikle gençlerin bu alanlarda ve ticari alanda başarıları için her türlü desteği vermektedir.Almanya genelinde Türk futbol takımlarının arasında en üst liglerde oynayan Türkiyemspor’un da başkanlığını yapmış  olan Kaplan, dernek yöneticiliğindeki başarılarını, bu göreviyle de kanıtlamış bulunmaktadır.

BTEU, ATIAD, TDU-Köln, TDU Frankfurt, Türkiye’deki Ticari Odaları, önemli ekonomik ve siyasi odaklarla yoğun temaslar ve ilişkiler içinde olan Remyı Kaplan, 2003 yılında  Almanya’daki Türk girişimciler ve örnek alınacak başarı öyküleri kitabında yer almıştır. Plötz Verlag´ın "TOP 500" kitabında 2004 ve 2006 yılında Berlin ve Brandenburg´un en önemli 500 İşadamı ve Siması arasına seçilmiştir.

"Berlin macht Mut" Kitabı’nda da kendisinden ve başarılarından söz edilmiştir.

Remzi Kaplan Haziran 2007’den beri TDU Başkanlığını yürütmektedir.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

ha-ber.com/M. Sefa Doğganay/İstanbul

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Bedrettin Çil/Çerkezoğlu 12 ay önce

Remzi abiyi alçak gönüllü duruşuyla ve gerek enerjisi ve de gerek çalışmalarıyla takdir etmemek mümkün değil...
Allah sağlık sıhhat versin çalışmalarında başarılar diliyorum...

Avatar
MVZ Karasu 12 ay önce

Sayın Remzi Kaplan sırf ticari kurumsal başarılarıyla degil, kişiligi, her alanda dayanışma ruhu ve örnek bir aile reisi olarakda Berlinin saygın bir örnegidir.

Avatar
Halil Aycan 12 ay önce

Remzi amca başarılı iş adamı olmasını herkes bilir lakin doğduğu topraklara Bahadına yaptığı hizmetleri köylüleri daha çok bilir. Anadolunun bir köyünde yüzme havuzu,futbol sahası, yaşlı bakım merkezi bulunuyorsa bu Remzi amca liderliğinde oluşmuştur.

Avatar
Yılmaz Erçelik 12 ay önce

Başarılarının devamı dileğiyle.