banner216
Öne Çıkanlar Merkel Berlin PKK Almanya Kamuran Öztürk Ümit Gümrükçü

PKK'nın 49 yöneticisine tutuklama kararı

Aralarında Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkan ve Sabri Ok'un da bulunduğu terör örgütü PKK'nın 49 yöneticisinin "yokluklarında tutuklanmalarına" karar verildi.

banner197
PKK'nın 49 yöneticisine tutuklama kararı

PKK'nın 49 yöneticisine tutuklama kararı

Aralarında Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkan ve Sabri Ok'un da bulunduğu terör örgütü PKK'nın 49 yöneticisinin "yokluklarında tutuklanmalarına" karar verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine, Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkan, Sabri Ok'un da arasında bulunduğu 49 terör örgütü PKK yöneticisinin "Devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak" suçundan "yokluklarında tutuklanmalarına" karar verildi.

Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği'nin kararında, silahlı terör örgütünün, Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Suriye, İran ve Irak topraklarının bir kısmını içine alacak şekilde "Kürt devleti" kurma amacı taşıdığı, bu amaç doğrultusunda cebir, şiddet ve silaha başvurarak çok sayıda eylem gerçekleştirdiği, yokluğunda tutuklama kararı istenenlerin de yasa dışı örgütün üst düzey yöneticileri olduğu belirtildi.

Şüphelilerin uzun zamandır yurtdışında olduğu, Türkiye'de bulunamadıkları belirtilen kararda, yurtdışında bulunan suçluların yakalanabilmesinin tek yolu olan İnterpol tarafından tutuklama kararı istendiği kaydedildi.

Kararda şüpheliler Zübeyir Aydar, Zeynep Baytar, Şahabetttin Çotak, Süleyman Şahin, Seyithan Sinet, Servet Aydın, Serdar Özdemir, Saliha Bişkin, Sabri Ok, Rıza Altun, Remzi Kartal, Nuriye Kesbir, Nurettin El Muhammed, Nulifer Koç, Nizamettin Toğuç, Muzaffer Ayata, Mustafa Karasu, Musa Çetiner, Murat Karayılan, Mehmet Tahir Kılıç, Mehmet Şah Yildeniz, Mehmet Can Gürhan, Mehmet Tören, Mehmet Ballı, Medeni Sayılgan, Layika Gültekin, İzzettin İnan, İskan Akyüz, İsa Teres, İbrahim Çoban, Hülya Oran, Hacı Türmak, Gönül Tepe, Filiz Duman, Fethi Şarlatan, Ferhat Abdi Şahin, Fehmi Atalay, Fehman Hüseyin, Fatih Özden, Emine Serinyel, Duran Kalkan, Dalokay Şanlı, Cemil Bayık, Canan Kurtyılmaz, Aynur Hülakü, Ali Haydar Kaytan, Ahmet Talva, Abdurrahim Delibaş ile Abdulkadir Zenger hakkında "Devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak" suçundan "yokluklarında tutuklanmalarına" karar verildiği kaydedildi.

Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği, şüpheliler hakkındaki tutuklama kararını 6 Mayıs 2015'te verdi.

ha-ber.com

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir