Özgecan Yasası'nın 2016'da çıkmasını istiyoruz

KADEM Genel Başkanı Yılmaz, "2016'nın kadınlar için şiddetsiz, cinayetlerin hiç işlenmediği, Özgecan Yasası'nın çıktığı bir yıl olmasını istiyoruz" dedi.

Özgecan Yasası'nın 2016'da çıkmasını istiyoruz

 
KADEM Başkanı Yılmaz: Özgecan Yasası'nın 2016'da çıkmasını istiyoruz

KADEM Genel Başkanı Yılmaz, "2016'nın kadınlar için şiddetsiz, cinayetlerin hiç işlenmediği, Özgecan Yasası'nın çıktığı bir yıl olmasını istiyoruz" dedi.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Genel Başkanı Sare Aydın Yılmaz, "2016'nın kadınlar için şiddetsiz, cinayetlerin hiç işlenmediği, Özgecan Yasası'nın çıktığı, haksız tahrik ve iyi hal indirimlerinin ortadan kalktığı, kadınların sosyo-ekonomik ve siyasal hayata aktif şekilde katılım gösterdiği bir yıl olmasını istiyoruz" dedi.

Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3 yıl önce kurulan, kadın ve insan hakları üzerine yoğunlaşan bir sivil toplum örgütü olduklarını söyledi.

Kuruldukları günden bugüne yaptıkları çalışmalarla bazı konularda farkındalık oluşturduklarını belirten Yılmaz, bu farkındalığı aynı hız ve etkiyle devam ettirerek kadın haklarını savunmayı sürdüreceklerini ifade etti.

"Gündem ve Türkiye konjonktürü kadınlardan yana"

Yılmaz, kadın haklarını savunmak adına yaptıkları çalışmaları Meclis'e taşımayı istediklerini vurguladı.

Yılmaz, "Bu yıl hükümetin kurulmasını dört gözle bekledik. Bundan sonra Özgecan'ı Meclis'in gündemine taşıyacağız. Bu dönem kadınlar daha aktif olacak" diye konuştu. Yılmaz, şunları kaydetti:

"Yine Meclis'te Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu'nun bir takım çalışmaları var. Genel olarak Türkiye'de zaten artık kadının insan haklarına yönelik farkındalık ve eğilim var. Farklı illerde kadınlarla ilgili yapılan sempozyum, panel gibi etkinliklere artık daha fazla ilgi gösteriliyor. Gündem ve Türkiye konjonktürü kadınlardan yana. 2016'nın kadınlar için şiddetsiz, cinayetlerin hiç işlenmediği, Özgecan Yasası'nın çıktığı, haksız tahrik ve iyi hal indirimlerinin ortadan kalktığı, kadınların sosyo-ekonomik ve siyasal hayata aktif şekilde katılım gösterdiği bir yıl olmasını istiyoruz."

ha-ber.comGüncelleme Tarihi: 24 Aralık 2015, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321