banner216
Öne Çıkanlar Almanya Türkiye PKK CHP Berlin kundaklama

Özgecan Yasası'nın 2016'da çıkmasını istiyoruz

KADEM Genel Başkanı Yılmaz, "2016'nın kadınlar için şiddetsiz, cinayetlerin hiç işlenmediği, Özgecan Yasası'nın çıktığı bir yıl olmasını istiyoruz" dedi.

banner197
Özgecan Yasası'nın 2016'da çıkmasını istiyoruz

 
KADEM Başkanı Yılmaz: Özgecan Yasası'nın 2016'da çıkmasını istiyoruz

KADEM Genel Başkanı Yılmaz, "2016'nın kadınlar için şiddetsiz, cinayetlerin hiç işlenmediği, Özgecan Yasası'nın çıktığı bir yıl olmasını istiyoruz" dedi.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Genel Başkanı Sare Aydın Yılmaz, "2016'nın kadınlar için şiddetsiz, cinayetlerin hiç işlenmediği, Özgecan Yasası'nın çıktığı, haksız tahrik ve iyi hal indirimlerinin ortadan kalktığı, kadınların sosyo-ekonomik ve siyasal hayata aktif şekilde katılım gösterdiği bir yıl olmasını istiyoruz" dedi.

Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3 yıl önce kurulan, kadın ve insan hakları üzerine yoğunlaşan bir sivil toplum örgütü olduklarını söyledi.

Kuruldukları günden bugüne yaptıkları çalışmalarla bazı konularda farkındalık oluşturduklarını belirten Yılmaz, bu farkındalığı aynı hız ve etkiyle devam ettirerek kadın haklarını savunmayı sürdüreceklerini ifade etti.

"Gündem ve Türkiye konjonktürü kadınlardan yana"

Yılmaz, kadın haklarını savunmak adına yaptıkları çalışmaları Meclis'e taşımayı istediklerini vurguladı.

Yılmaz, "Bu yıl hükümetin kurulmasını dört gözle bekledik. Bundan sonra Özgecan'ı Meclis'in gündemine taşıyacağız. Bu dönem kadınlar daha aktif olacak" diye konuştu. Yılmaz, şunları kaydetti:

"Yine Meclis'te Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu'nun bir takım çalışmaları var. Genel olarak Türkiye'de zaten artık kadının insan haklarına yönelik farkındalık ve eğilim var. Farklı illerde kadınlarla ilgili yapılan sempozyum, panel gibi etkinliklere artık daha fazla ilgi gösteriliyor. Gündem ve Türkiye konjonktürü kadınlardan yana. 2016'nın kadınlar için şiddetsiz, cinayetlerin hiç işlenmediği, Özgecan Yasası'nın çıktığı, haksız tahrik ve iyi hal indirimlerinin ortadan kalktığı, kadınların sosyo-ekonomik ve siyasal hayata aktif şekilde katılım gösterdiği bir yıl olmasını istiyoruz."

ha-ber.combanner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir