Ne istiyorsanız yapalım, bu dursun

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şırnak ve Mardin'deki terör saldırılarına ilişkin "Ne istiyorsanız çözelim, yapalım, 'bu dursun artık yeter' diyoruz." açıklamasında bulundu.

Ne istiyorsanız yapalım, bu dursun
Kılıçdaroğlu: Ne istiyorsanız yapalım, bu dursun
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şırnak ve Mardin'deki terör saldırılarına ilişkin "Ne istiyorsanız çözelim, yapalım, 'bu dursun artık yeter' diyoruz." açıklamasında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şırnak ve Mardin'deki terör saldırılarına ilişkin, "Ülkeyi kim yönetiyor Allah aşkına? Nereye gidecek bu ülkenin hali? Ne olacak bu ülkenin hali ben merak ediyorum. Vatandaş olarak merak ediyorum, siyasetçi olarak değil. Varsa bir sorun çözelim, getirin çözelim. Ne istiyorsanız çözelim, yapalım, 'bu dursun artık yeter' diyoruz." dedi.
 
Kılıçdaroğlu, Dil Derneği ve Çankaya Belediyesinin Şinasi Sahnesi'nde düzenlediği 84. Dil Bayramı Törenine gelişinde, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"Doğu ve Güneydoğu'dan yine şehitler var. Neler söylemek istersiniz?" sorusuna, Kılıçdaroğlu, "Emin olun ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Terörü bitirmek için ne gerekiyorsa verelim, bizden ne istiyorsanız her türlü katkıyı verelim dedik. Yasa değişikliği, hay hay buyurun yapın, anayasa değişikliği, hay hay buyurun yapın. Ne istedilerse bütün talepleri karşılandı ama bugün gerçekten son derece üzgünüm 10 şehidimiz var." yanıtını verdi.
 
"İyi de bu işin sorumlusu kim? 10 eve ateş düştü." diyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Ne söylüyoruz? 'Şehitlerimize Allah rahmet eylesin', evet Allah rahmet eylesin, 'ailelerine başsağlığı', ailelerine başsağlığı diliyoruz, 'Türk milletinin başı sağolsun', evet Türk milletinin başı sağolsun. İyi de bunu ne zaman ve nereye kadar söyleyeceğiz? Kim bu işin sorumlusu? Bir sorumlu çıkması lazım, birisinin bir açıklama yapması lazım, neden bu kadar şehidimiz geliyor, neden bugüne kadar doğru dürüst bir önlem alınmadı diye. Neden bu tablo annelerin önüne konuyor? O annelere ne anlatacağız, ne söyleyeceğiz? Bu işin sorumlusu siyaset kurumudur, dünyanın her tarafında böyledir. Vatandaşı, esnafı manavı, sanayiciyi, sanatçıyı sorumlu tutamayız. Ülkeyi kim yönetiyor Allah aşkına? Nereye gidecek bu ülkenin hali? Ne olacak bu ülkenin hali ben merak ediyorum. Vatandaş olarak merak ediyorum, siyasetçi olarak değil. Varsa bir sorun çözelim, getirin çözelim. Ne istiyorsanız çözelim, yapalım, 'bu dursun artık yeter' diyoruz."
 
Mardin ve Şırnak'ta şehit düşen askerlere Allah'tan rahmet diledi
Öte yandan Kılıçdaroğlu, Mardin ve Şırnak'ta şehit düşen askerlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa diledi.
 
Twitter hesabından terör saldırılarına ilişkin paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, "Terörle yaşamayı kabul etmiyoruz. Bu ülkeyi terör belasından ya temizleyin ya da o koltukları devredin. Bu ülke artık huzur istiyor. Mardin ve Şırnak'ta şehit düşen evlatlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum." ifadesini kullandı.
 
ha-ber.com

 
Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321