Müslüman ülkelerde ne eksik?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, (A) Milli Kadın Basketbol Takımı'nın Angola ile Londra Olimpiyatları'nda oynadığı ilk maçının ardından yaptığı açıklamada,,''Halkının büyük bir çoğunluğu Müslüman olan bir ülkede bir olimpiyat düzenlenmedi. Ne eksik de yapmıyorsunuz?'' dedi  

Müslüman ülkelerde ne eksik?

 

 

Müslüman ülkelerde ne eksik?

Başbakan Erdoğan,''Halkının büyük bir çoğunluğu Müslüman olan bir ülkede bir olimpiyat düzenlenmedi. Ne eksik de yapmıyorsunuz?'' dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, (A) Milli Kadın Basketbol Takımı'nın Angola ile Londra Olimpiyatları'nda oynadığı (A) Grubu ilk maçının ardından yaptığı açıklamada, İstanbul'un 2020 Olimpiyatları'na adaylığı ile ilgili olarak şunları söyledi:

''Halkının büyük bir çoğunluğu Müslüman olan bir ülkede bugüne kadar bir olimpiyat düzenlenmedi. Sorarlar insana niçin? Ne eksik de yapmıyorsunuz? İstanbul, Asya ve Avrupa kıtasını bir arada buluşturan ve medeniyetlerin kesiştiği, buluştuğu bir şehir. Ekonomik olarak Avrupa ülkelerinin hepsi dökülüyor. Onların döküldüğü bir dönemde Türkiye şu anda çok daha farklı bir yerde.''

2020 Olimpiyatları için medyaya, izleyicilere, sporculara ne mesaj vereceği sorusuna da Başbakan Erdoğan, şöyle yanıt verdi:

''Daha çok çalışacağız. İnanıyorum ki bundan sonraki süreçte de gerek bireysel, gerekse kollektif sporda bunun adımlarını da atacağız, gerekirse dışarıdan çok çok önemli isimleri de getirmek suretiyle bu çalışmaları sürdüreceğiz ve 2020'ye odaklanacağız.''

İzlediği Angola maçında Kadın Basketbol Takımı'nın galibiyetinden memnunluk duyduğunu kaydeden Başbakan Erdoğan, ''Gerek kız basket takımımıza, gerek voleybol takımımıza hakikaten güveniyoruz ve takım oyununda da, kollektif sporlarda da her iki takımımız bir ilk bizim için. Bugün de Angola maçına 22 farkla başladılar. Bu bizler için bir mutluluk vesilesi oldu'' diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile birlikte Angola maçının ardından Kadın Milli Basketbol Takımı oyuncularını kutladı.

erdogan-olimp-acikl-c.jpg

"Potanın Perileri" iyi başladı

Başbakan Erdoğan'ın da izlediği karşılaşmada potanın perileri, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda Angola ile oynadığı maçı 72-50 yenerek galip geldi.

Karşılaşmaya iyi başlayan milli takım, Angola karşısında ilk 7 dakikada rakibine sayı attırmayıp 15-0'lık bir seri yakaladı.

''Potanın Perileri'', ilk basketini ancak 7. dakika içinde bulan Angola karşısında ilk periyodu 21-8 önde kapadı.

İkinci periyotta zaman zaman konsantrasyon eksikliğine uğrayan milliler, buna rağmen devreyi 10 sayı farkla 35-25 önde bitirdi.

erdogan-olimp-acikl-b.jpg

İkinci yarıya etkili bir başlangıç yapan ''Potanın Perileri'', 27. dakikada farkı 20 sayıya (53-33) çıkardı. Milliler, bu periyodu da 58-39 önde geçti.

Zayıf rakibi karşısında son periyotta rahat bir oyun ortaya koyan (A) Milli Kadın Basketbol Takımı, grubundaki ilk maçını 72-50 kazandı.

Karşılaşmayı izleyenler arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da yer aldı. 

(aa) 

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2012, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321