banner269
Öne Çıkanlar Eğitim Müşaviri. Rafet Okutan. Doç. Dr. İbrahim Tümen PKK medya Istanbul Sebastian Brehm Raimund Gaebelein

Metin Akpınar`ın adli kontrol şartı kaldırıldı

Katıldığı bir televizyon programında sarfettiği sözler nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Metin Akpınar'a yönelik adli kontrol şartı kaldırıldı.

banner197
Metin Akpınar`ın adli kontrol şartı kaldırıldı
Türkiye'de sanatçı Metin Akpınar hakkındaki adli kontrol kararı kaldırıldı. Aralık ayı sonunda katıldığı bir televizyon programında sarfettiği sözler nedeniyle Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Akpınar hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla soruşturma başlatmıştı.

Daha sonra Akpınar'a yurtdışına çıkış yasağı ve haftada bir gün polis merkezine giderek imza vermesi zorunluluğu getirilmişti. Hakkında eş zamanlı olarak soruşturma açılan sanatçı Müjdat Gezen hakkındaki adli kontrol kararı ise bir hafta önce kaldırılmıştı.

Başsavcılık tarafından Gezen "Cumhurbaşkanına Hakaret" suçundan, Metin Akpınar ise "Cumhurbaşkanına hakaret" ve "Halkı, Türkiye Cumhuriyeti hükümetine karşı silahlı isyana tahrik etme" suçlarından adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edilmişti.

Mahkeme Akpınar ve Gezen hakkında yurt dışına çıkış yasağı koymuş ve haftada bir gün karakola imza verme şartıyla serbest bırakmıştı.

ha-ber.com
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir