Manavgat Festivalleri başlıyor

Tarım ve turizm sektörleriyle, doğa güzellikleriyle hem Dünya'da hem de Türki'de büyük ilgi çeken Manavgat, belediyenin düzenlediği kültürel etkinlikler ve festivallerle de ses getiriyor.

Manavgat Festivalleri başlıyor

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve belediye üst düzey yetkilileri Antalya'da festivallerin tanıtımıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Başkan Sözen, ilçenin tanınırlığının kültürel, sosyal ve sportif etkinliklerle hızla geliştiğini söyledi. Gelişen Manavgat'ın, tüm yıla yayılan festival ve ulusal organizasyonlarla da Türkiye çapında adından söz ettirmeye devam ettiğini anlatan Sözen, şöyle devam etti.

''Manavgat Belediyesi tarafından hemen her alanda düzenlenen festival ve etkinlikler, halkın ve turistlerin de katılımıyla kente farklı bir dinamizm katıyor. Tarih, turizm ve doğa cenneti Manavgat’ta festivaller büyük ilgi görüyor.''

DÜNYANIN EN GÜZEL KENTİ

Manavgat’ın dünyanın en güzel kentlerinden biri olduğunu bildiren Sözen, ''Dünyada hiçbir kent yoktur ki doğu sınırı ırmak, batı sınırı ırmak ve ortasından ırmak geçen, önünde kilometrelerce çok güzel sahil bandı olan. Turizm potansiyelini içinde barındıran 250 bin bakanlık belgesi ile Türkiye’nin en büyüğü olan bir Manavgat’tan bahsetmemek mümkün değil. Antalya’da yaşamaktan gurur duyuyoruz ama Manavgat’ta yaşamaktan Manavgat’ta hizmet etmekten ayrı bir gurur duyuyoruz'' dedi.

MANAVGAT 4,5 MİLYAR DOLAR TURİZM GELİRİ SAĞLADI

Geçen yıl Antalya’ya 14 milyon turist geldiğini, bunun 5 milyon turistini Manavgat’ta ağırladıklarını vurgulayan Şükrü Sözen, şöyle konuştu.

'' 5 milyon turistin Manavgat’ta ağırlanmasıyla yaklaşık 4,5 milyar dolar ülke ekonomisine kazanç sağlandık. Festivaller önemli. Bir kentte fiziki yapılanmalar teknik çalışmalar illaki yapabilirsiniz ama o kentin kültürel sosyal ve sportif hayatını canlı kılmadığımız için sürecin bir tarafı eksik kalıyor. Festivallerimiz de bunun için son derece önemli. Manavgat çağdaş bir kent, aydın bir kent son derece önemli Türkiye’de ve dünyada konuşulan bir kent olmaya hızla başladı. Bunu devam ettirmek amacındayız, bunun için de çok güzel projelerimiz var"

TEKNOLOJİYE BAĞIMLI OLMA

Her yıl festival kapsamında tema belirlediklerini ifade eden Sözen, ‘Bu yıl festival temasının teknoloji bağımlılığı olarak belirlendi. Teknoloji önemli ama teknoloji bizim sosyal hayatımızı güncel hayatımızı, dostluklarımızı, akrabalıklarımızı, o bizi biz yapan o temel değerlere zarar vermemesini sağlamak da bizim elimizde. Bu yılki temamız (bağlan ama bağımlı olma) oldu. Festival alanımızda teknolojiden uzak olabileceğimiz bir bölge oluşturmaya çalışıyoruz'' diye konuştu.

FESTİVALLER ŞEHRİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, bu yıl ilçede 3 büyük festival düzenlediklerini bildirdi. Sözen festival takvimini şöyle açıkladı.

26-30 Haziran 2019: 9. Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali

150 Motor Sporları Kulübünden 5 bine yakın motor spor sever katılacak.

22-28 Temmuz 2019: 23. Manavgat Barış Suyu Kültür, Turizm, Sanat ve Gençlik Festivali.

Bu yıl 23. Barış Suyu Festivali’nde ses sanatçıları Aleyna Tilki, Edis, Ebru Gündeş, Zakkum, Cem Belevi ve Gökçe sahneye çıkacak.

18. Uluslararası Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali'nde ise dünyadan ve Türkiye'den seçkin klasik müzik, caz ve blues grupları sahne alacak.

ha-ber.com/Fikri Cinokur/Manavgat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321