Macaristan'dan Bahçelievler'e tebrik

31 Mart 2019 Türkiye'de yapılan yerel seçimlerde İstanbul Bahçelievler Belediye Başkanlığına seçilen Yard. Doç. Dr. Hakan Bahadır'a kardeş şehir Macaristan'ın Başkenti Budapeşte'nin Újbuda Belediye Başkanı Dr. Hoffmann Tamás ve önceki dönem Milli Savunma Bakanı, milletvekili Hükümet Komiseri Dr. István Simicskó'nun tebrik mektubunu Macaristan Fahri Konsolosu Osman Şahbaz Başkanlık makamında takdim etti.

Macaristan'dan Bahçelievler'e tebrik

İki kent için elimden gelen katkıyı her daim vermeye hazırım

Ziyarette Fahri Konsolos Şahbaz ise '' Bahçelievler Belediye Başkanlığına seçilmenizden dolayı sizi tebrik ediyor, hayırlı ve başarılı çalışmalar diliyorum. Size Újbuda ilçesi Belediye Başkanı Dr. Hoffmann Tamás ve önceki dönem Milli Savunma Bakanı, milletvekili Hükümet Komiseri Dr. István Simicskó'nun tebrik mektubunu ve selamlarını getirdim. Mektupta da belirttikleri gibi sizi ve heyetinizi 2019 yılı içerisinde Macaristan Budapeşte'ye davet ediyorlar.

Macar ve Türk ortak kültürünün yaşatılması, ayakta kalması ve Macaristan'da ortak tarihi kültürümüzün sürekliliği adına önemli birçok restorasyonu TİKA vasıtasıyla gerçekleştiriyoruz.

Dost ve kardeş Macaristan'da birçok ortak değerimiz ve kadim kültürümüz bulunuyor

Ziyarette Belediye Başkanı Yard. Doç. Dr. Hakan Bahadır, ” Mevkidaşım ve meslektaşım Dr. Tamás Hoffmann ve Macaristan Milletvekili, Hükümet Komiseri Dr. István Simicskó’nun bu güzel tebrik mesajını ve davet mektubunu ulaştırmanızdan memnun oldum ve teşekkür ederim. Bu güzel davete büyük bir memnuniyetle katılmak isterim. İki kent arasındaki ilişkinin ve iş birliğinin gelişmesi adına göstermiş olduğunuz fedakârca katkılara da çok teşekkür ederim.

Daha önce bir defa Macaristan'a gitmiştim. Dünya'da TİKA'nın güzel çalışmalarını yakinen biliyoruz. Budapeşte'de TİKA'nın katkılarıyla Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle Gül Baba Türbesi'nin açılışı yapılmıştı. Dost ve kardeş Macaristan'da birçok ortak değerimiz ve kadim kültürümüz bulunuyor'' dedi.

Başkan Bahadır, ''Bahçelievler ‘in kardeşi Macaristan’ın Újbuda kenti arasında işbirliğinde, ticari, akademik ve kültürel ilişkilerinin artırılması yönündeki gelişmeleri artırmak adına mevcut işbirliğinin daha da geliştirilmesine elimizden gelen gayreti göstereceğiz'' dedi

2015 yılı nisan ayında ilk görüşmeleri başlayıp, 2016 yılında imza altına alınan İstanbul Bahçelievler Belediyesi ile Macaristan'ın Başkenti Budapeşte'nin Újbuda ilçesi arasında kardeş şehir ilişkiler her geçen gün güçleniyor.

Fahri Konsolos Osman Şahbaz sıcak ve samimi görüşmenin sonrasında” Macar Generalleri Osmanlı Hizmetinde Guyon Richárd ve Kmety György” kitabını Bahçelievler Belediye Başkanı Yard. Doç.Dr. Hakan Bahadır'a hediye etti ve kitabın içeriği konusunda kendisine detaylı bilgi verdi ve akabinde Bahçelievler Belediyesi'nden ayrıldı.

ha-ber.com/İstanbul

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sibel Korkmaz
Sibel Korkmaz - 4 ay Önce

Bahçelievler Belediyesi’ni ve Fahri Konsolosu tebrik ediyorum, yerel diplomasi işte bu! Başarılar diliyorum,
Sevgiler,
Sibel Korkmaz

Didem A.ikel
Didem A.ikel - 4 ay Önce

Tebrikler sayin konsolos
sevgiler

didem aciklel

SİBEL KOÇ
SİBEL KOÇ - 4 ay Önce

HARİKASINIZ, KUTLUYORUM.

Sibel Zaralı
Sibel Zaralı - 4 ay Önce

Türkiye ve Macaristan iki dost millet, ilişkilerimizi böyle güzel işbirliğiyle taçlandıran siz değerli büyüklerimizi yürekten kutluyorum. En kalbi Sevgilerimle,
Banu Zaralı / İzmir

Mehmet Şener
Mehmet Şener - 4 ay Önce

Kutluyorum, güzel bir girişim.
Saygılar sizlere.

M. Şener

Haydar Duman
Haydar Duman - 4 ay Önce

Güzel ve mutluluk verici bir girişim ve etkileşim. Kutluyorum ve takdir ediyorum.
Saygılar,
Haydar Duman / Ankara

Şule Zorlu
Şule Zorlu - 3 ay Önce

İşte Bu !
Tebrik ediyorum.
Şule Zorlu

SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321