banner216
Öne Çıkanlar PKK Almanya otomobil medya Istanbul Eğitim Müşaviri. Rafet Okutan. Doç. Dr. İbrahim Tümen

Macaristan Ankara Büyükelçisi Kayseri'ye veda etti

Macaristan Ankara Büyükelçisi Gábor Kiss Türkiye’deki görevinin sona ermesi vesilesiyle, Türk Macar İşadamları Derneği Başkanı ve Macaristan Kayseri Fahri Konsolosu Osman Şahbaz’la birlikte Kayseri'de birtakım kuruluşlara veda ziyaretinde bulundu.

banner197
Macaristan Ankara Büyükelçisi Kayseri'ye veda etti
Büyükelçi Gábor Kiss ve Konsolos Osman Şahbaz’ın ilk durağı Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) oldu.


 
Büyükelçi ve Konsolosu KAYSO’da ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getiren KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, “Büyükelçi ve Konsolosumuz iki ülke arasında çok güzel başarılı çalışmalara imza attılar. Şehrimizi ve Odamızı birkaç kez ziyaret ettiler. Biz de KAYSO olarak Macaristan’a bir seyahat gerçekleştirdik. Her şeyden önce güzel bir dost kazandığımızı düşünüyorum. Bundan sonrada iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişerek devam etmesi adına işbirliğimiz devam edecek. Hizmetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum. Yeni atanan Macaristan Ankara Büyükelçisini de en kısa zamanda KAYSO'da misafir etmek isteriz.” dedi.Macaristan Ankara Büyükelçisi Gábor Kiss ise, görev süresince, Macaristan ile Türkiye arasında ticari, eğitim, kültür, ekonomik ve sanat başta olmak üzere birçok alanda ikili ilişkileri geliştirmek için elinden gelen gayreti gösterdiğini belirtip, en çok fedakârca desteğini gördüğüm dostum Fahri Konsolos Osman Şahbaz'a ve ev sahipliğinden dolayı da Başkan Büyüksimitci’ye teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi, KTO, Erciyes Üniversitesi, Talas Belediyesi, OSB ve Gazeteciler Cemiyeti ’nde dostluk vurgusu
Gábor Kiss veda ziyaretleri kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ve Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy’u, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış'ı, Talas Belediye Başkanı Doç. Dr. H. Mustafa Palancıoğlu'nu, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Tahir Nursaçan'ı ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya'yı ve Macaristan'da yatırım yapan bir fabrikayı da ziyaret etti.Tüm ziyaretlerde görevler bitse de dostlukların baki kalacağı vurgulayıp, görev süresi bitse de ilerleyen dönemde Kayseri’yi yeniden ziyaret etmek istediğini söyledi.

Yeni atanan Macaristan Büyükelçisi`ni de ek kısa zamanda Kayseri'ye bekliyoruz
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ziyarette, “Ticari işbirlikleriyle güçlü diplomatik ilişkiler kurulabiliyor. Diplomasının daha güçlü olması için ticari işbirliklerinin yapılması amacıyla Büyükelçimiz ve Konsolosumuz önemli gayretler gösterdi. Büyükelçimize bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz. Görevlerimiz bitse de dostluklarımız baki kalacak. Yeni atanan Macaristan Büyükelçisi`ni de ek kısa zamanda Kayseri'ye bekliyoruz” dedi.Sıcak ve samimi bir ortamlarda geçen ziyarette karşılıklı hediyeler de verildi.Akşam ise, Büyükelçi Gábor Kiss ve Konsolos Osman Şahbaz onuruna Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri protokolünün de katıldığı bir akşam yemeği verdi.


 
ha-ber.com/Kayseri
 
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Nuran Kaşıkçı 3 gün önce

Sayın Büyükelçi ve Sayın Konsolos Kayseri’mize çok katkıda bulunduklarının da bizler şahidimiz.
Teşekkür ederiz.
N. Kaşıkçı

Avatar
Ahmet Koç 3 gün önce

Böyle çalışkan Büyükelçinin ülkemizde de olmasını çok isterdim.
Saygılar,
Ahmet Koç

Avatar
Demet Yeşil 3 gün önce

Kutluyorum, sevgi ile,
Demet Yeşil

Avatar
Hatice İnce 3 gün önce

Vefa örneği olmuş, kutluyorum.
H. İnce

Avatar
Özlem Gazi 2 gün önce

Umuyorum ki, bizim büyükelçilerimizin de böyle olurlar, ne güzel işte,
Özlem Gazi

Avatar
Aysel Yılmaz 2 gün önce

Yüksel diplomasi mi, vefa örneği mi, bilemem; ancak yüksek bir ahlak örneği sergilemişler.
Bizlere de örnek olması umuduyla.
Kutluyorum.
A. Yılmaz

Avatar
Fatma Saka 2 gün önce

Her veda bir hüzündür, ancak bu yaklaşım beni çok mutlu etti.
Teşekkür ediyorum.
Fatma S.

Avatar
Berrin Ulus 2 gün önce

Büyük bir beğeni ve ilgi ile okudum,
Berrin U.

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir