Lösev'li Çocuklar Moskova`dan madalyalarla döndü

Lösemeli Çocuklar Vakfı (LÖSEV) desteği ile tedavi görüp iyileşen çocuklar Moskova'da gerçekleştirilen ''2019 World Winners'Games'' şampiyonasından madalyalarla döndü.

Lösev'li Çocuklar Moskova`dan madalyalarla döndü

LÖSEV’in destekleriyle tedavi görerek iyileşen 10 çocuk, Rusya’da farklı ülkelerden iyileşmiş kanserli çocukların katılımıyla 3-8 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen uluslararası World Children’s Winners’ Games (Galipler Oyunları) yarışmasına katıldı. Bu oyunlara 6. kez katılan LÖSEV'li çocuklar 11 madalya ile Türkiye'ye döndü.

Ramazan Hasan Yılmaz, masa tenisinde bronz, koşuda ve futbolda gümüş, Hatice Güçlü yüzmede altın, Berat Eren Kahya yüzmede ve futbolda altın, Arda Bay koşuda bronz, futbolda gümüş, Eren Azgezen futbolda gümüş, Enes Cesur futbolda gümüş ve İlkem Uysaler futbolda bronz madalya kazandı.

LÖSEV İLE HEP ZAFERE KOŞMAK

LÖSEV, tıbbi, maddi – manevi desteklerin yanı sıra, kanserli ve lösemili çocukların sosyal ve psikolojik adaptasyonlarını sağlamak için bağışçı ve destekçilerinden aldığı güçle ulusal ve uluslararası etkinlikler yürütüyor.

LÖSEVLİ Çocukların ''World Children’s Winners’ Games''e hazırlanabilmeleri için Nisan ayında kendi illerinde, Mayıs ayında Ankara’da Türkiye’nin birçok ilinden çocukların katıldığı mini futbol, yüzme, masa tenisi, koşu ve satranç dallarında LÖSEV Spor Şenlikleri düzenleniyor.

ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321