Kılıçdaroğlu'ndan '15 Temmuz' paylaşımı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu,"Darbeleri ve darbe girişimlerini tarihin çöp sepetine atmak için Cumhuriyeti gerçek bir demokrasi ile taçlandırmak zorundayız" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan '15 Temmuz' paylaşımı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Darbeleri ve darbe girişimlerini tarihin çöp sepetine atmak için Cumhuriyeti gerçek bir demokrasi ile taçlandırmak zorundayız." ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Onlar, yetkiyi saraydan alıp halka verdiler. Ve dediler ki 'Hakimiyet bila kaydü şart milletindir.' Cumhuriyeti kurdular. Onlar, Cumhuriyetle de yetinmediler. Demokrasinin ilk adımını atmak üzere 1946'da çok partili yaşama geçtiler. Bununla da yetinmediler. Onlar, 'Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir' şiarından yola çıkarak sosyal demokrasiyi-sosyal devleti inşa etmeye çalıştılar. Ve bizler, darbeleri ve darbe girişimlerini tarihin çöp sepetine atmak için Cumhuriyeti gerçek bir demokrasi ile taçlandırmak zorundayız. Bu hedef, onların ve tarihin bize yüklediği sorumluluktur."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yunus Uslu
Yunus Uslu - 1 ay Önce

Bize cumhuriyet dediler, bizim nesil, Suelyman Demirel, Bulent Ecevit, Necmettin Erbakan ve Alpaslan Turkes'le omrunu tuketti. Simdi Kemal Kilcdaroglu ile CHP omur tuketiyor. Bize demokrasi dersi vermeye kalkiyorlar. Dunyada Kemal kilcdarogluna kim Merhaba demis yllardir? Parti ici demokrasiden baslayalim. Selamlarinla,

SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321