Kılıçdaroğlu: Bunlar uzun süre dayanamazlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Türkiye’yi bu badireden çıkaracağız. Bunlar uzun süre dayanamazlar, yönetemiyorlar Türkiye’yi. Yönetemezler de zaten' açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu: Bunlar uzun süre dayanamazlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 95. kuruluş yıl dönümünde 81 il başkanına yönelik bir konuşma gerçekleştirdi.

"16 yılda memleketi bu hale getirdiler. İsraf ve rant ekonomisi üzerine bir politika güttüler. 16 yılda vatandaştan katrilyonlarca lira vergi topladılar. Devletin Telekom'unu bile haraç mezat sattılar, adam kârı dışarı götürdü, borcunu bize bıraktı. Bununla ilgili de suç duyurusunda bulunacağız" diyen Kılıçdaroğlu, "Devleti tepeden tırnağa yeniden yapılandıracağız, liyakat esasını getireceğiz. Erdoğan Kırgızistan'a gidiyor, heyette oğlu da var, devletin protokolünde. Senin oğlunun ne işi var devletin protokolünde. Dolar bazında ihale yaptılar, sanki bu ülkede Türk Lirası geçersiz. Sevgili Erdoğan sen dolar baronlarının adamısın. Tazminat davası mı açacaksın, aç bakalım. Türkiye'yi bu badireden çıkaracağız. Bunlar uzun süre dayanamazlar, yönetemiyorlar Türkiye'yi. Yönetemezler de zaten" ifadelerini kullandı. (Kaynak:sol Haber)

ha-ber.com

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2018, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321