Kayak severler Erciyes’e akın etti

Binlerce yerli ve yabancı kayak sever, 2018 yılının son hafta sonunda Erciyes Dağı’na akın etti.

Kayak severler Erciyes’e akın etti
Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden biri olan Kayseri Erciyes Dağı, sezonun açılmasıyla yerli ve yabancı misafirler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Özellikle hafta sonlarında kayak severlerin yoğun ilgi gösterdiği Erciyes, sunulan çeşitli imkanlar ile ziyaretçilerini memnun ediyor.İstanbul’dan ve dünyanın farklı ülkelerinden Erciyes’e ilk defa gelen kayak severlerden birisi, “Erciyes’e ilk defa geliyorum. Polonya'nın başkenti Varşova'dan eşim ve çocuklarımla ilk defa geldik, bir hafta kalacağız. Erciyes Dağının bu kadar güzel karının olduğunu geldiğimizde gördük. Ve Avrupa'daki birçok yerden çok daha güzel ve ucuz. Seneye yeniden geleceğiz. Ortam güzel ve her şey elverişli” dedi.

Bir başka Ukraynalı kayak sever ise, “ Geçen yıl Erciyes'e gelen bir arkadaşım önermişti. Kayseri'ye gelerek çok doğru yapmışız. Burada imkanlar gayet güzel. Ayrıca insanlarda çok sıcak kanlı ve yardımsever.” şeklinde konuştu.İstanbul Avcılar Şehit Murat Kocatürk Anadolu İmam Hatip Lisesi 10. sınıf öğrencisi Mustafa Bekir Şahbaz ise, '' Keyifli zaman geçirmek isteyenler geliyor. Ben de şimdiye kadar bir çok kez Erciyes'e geldim. Bu yıl kar ve hava ayrı bir güzel. Erciyes Dağında sucuk ekmek, Develi Cıvıklı pidesi ve çıtır mantı çok hoşuma gidiyor. Gece tesislerin çalışıyor olması ve kayak yapma imkanı olması da büyük bir ayrıcalık'' dedi.Ayrıca, Erciyes'de eşler arasında "Artık Çekilmez Oldun" sloganıyla düzenlenen eşler arası kızak yarışması, renkli görüntülere sahne oldu. Yarışmada, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve Kayseri Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı yarışmada dereceye girenlere ödül verdi.

ha-ber.com/Kayseri
Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 21:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Meral Köse
Meral Köse - 6 ay Önce

Ah şimdi Kayseri’de olmak vardı.
M. Köse / Berlin

Tuğçe Koç
Tuğçe Koç - 6 ay Önce

Güzel Erciyes; bekle bizi.
T. Koç

Ali Hasan Koç
Ali Hasan Koç - 6 ay Önce

Güzel bir kayak merkezi Erciyes.
A.Hasan Koç

İsmet Akloviç
İsmet Akloviç - 6 ay Önce

Erciyes/ Kayseri gözümde tütüyor.
Sarayevo’da da kar var, buyurunuz, geliniz.
Allah’a emanet olunuz.
İ. Alkoviç

Yeliz Can
Yeliz Can - 6 ay Önce

Biz de gelmek istiyoruz.
Yeliz ve Melis Can / Essen

Banu Gerede
Banu Gerede - 6 ay Önce

Dünyanın bir çok kayak merkezinde kayak yapma imkanım oldu, Erciyes’deki kar özellik ve güzelliğini hiç bir yerde bulamadım.
Sevgi ile,
Banu Gerede

H. Hüseyin Özsoy
H. Hüseyin Özsoy - 6 ay Önce

Kayseri, Erciyes ve sucuk...
Ne de güzel...
H. H. Özsoy

Ceyda Nedim
Ceyda Nedim - 6 ay Önce

Bu sezonu kaçırmayacağız, biz de geleceğiz.
C. Nedim


SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321