Öne Çıkanlar Almanya Berlin Polis Türkiye IŞİD DİTİB

İzleyenler göz yaşını tutamıyor

Haluk Özkan, Çocuk İşçilerin dramını kısa filme aldı. İzleyenler göz yaşını tutamıyor


İzleyenler göz yaşını tutamıyor

Haluk Özkan, Çocuk İşçilerin dramını kısa filme aldı. İzleyenler göz yaşını tutamıyor

Çocuk işçilerin dramını kısa bir filmle gözler önüne seren toplumsal konulara duyarlılığıyla bilinen ünlü müzisyen Haluk Özkan çektiği kısa filmle izleyenleri gözyaşına boğdu. Toplumsal duyarlılığı olan sanatçılarımızdan; Haluk Özkan’a tam not.

Müzik Dünyasının mihenk taşlarından olan sanatçı Haluk Özkan müzik teki başarısını çektiği belgesel ve kısa filmlerle taçlandırıyor.

Hayatını sanata adamış olan nadir sanatçılarımızdan biri olan Haluk Özkan; çok yönlü ve başarılı sanatçılar kervanına katıldı.

12 aydan beri ‘’Hayata Tutunmak- Paşanın Hikayesi’’ adlı bir belgeselini Kayseri ve çevre köylerinde çeken sanatçı, şimdi de ilk kısa filmi olan ‘’Oto Lastik’’ i Kayserili genç ve amatör oyuncularla çekerek yayınladı. İzleyenlerin gözyaşlarını tutamadığı kısa filmin senaryosunu, Haluk Özkan yazıp yönetti. Kısa film Oto Lastiğin muhteşem müziklerini yine Haluk Özkan besteledi ve aranje etti.

Amatör oyuncularla çektiği kısa filmde rol alan genç ve çocuk oyuncuların performansı karşısın da ‘’çekerken hayrete düştüm’’ diyen sanatçı. ‘’Filmde rol alan oyuncuların performanslarından dolayı onları kutluyorum’’, dedi.

Toplumsal olaylara duyarlılığıyla bilinen sanatçı ‘’Keşke çocuk işçiler olmasa ve bende böyle bir film çekmeseydim ‘’ diye konuştu.

İngilizce Altyazılarını Gökhan Oruçoğlu’nun yaptığı Filmde rol alan oyuncuların isimleri ise şöyle: Muhammet Karadağ, Murathan Murat, Görkem Bahar, Batuhan Karadağ Murat Güler, Ebubekir Altıntaş, Sümeyye Altıntaş.

ha-ber.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol