banner216
Öne Çıkanlar Berlin Türkiye Almanya terör FETÖ Thomas Specht

İstanbul'daki 'Büyük Barış Yürüyüşü' yasaklandı

IŞİD saldırılarına karşı Barış Bloku tarafından organize edilen 'Büyük Barış Yürüyüşü' İstanbul Valiliği tarafından yasaklandı.

banner197
İstanbul'daki 'Büyük Barış Yürüyüşü' yasaklandı

 

İstanbul'daki 'Büyük Barış Yürüyüşü' yasaklandı

IŞİD saldırılarına karşı Barış Bloku tarafından organize edilen 'Büyük Barış Yürüyüşü' İstanbul Valiliği tarafından yasaklandı.

İstanbul Valiliği'nin açıklamasında, "26.07.2015 Pazar Günü saat 16:00'da, Beyoğlu Tepebaşı'ndan Aksaray Metro Meydanı'na kadar yürüyüş ve akabinde basın açıklaması düzenleme talebinin kendilerine iletildiği" belirtildi. Valiliğin açıklamasında şöyle denildi:

"Tarafımıza yapılan başvuru 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa göre belirlenen usullere uymamakla birlikte, ilimizde bu kanuna göre Avrupa Yakası ve Anadolu Yakasında dörder adet olmak üzere toplam sekiz adet gösteri yürüyüşü ve açık yer toplantıları düzenlenebilecek alan belirlenmiş ve kamuoyuna ilan edilmiştir. Yürüyüş tertip edilmek üzere Valiliğimizden talep edilen Beyoğlu Tepebaşı ile Aksaray Metro Meydanı arası, 2015 yılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri alanları içerisinde yer almamaktadır."

Provokasyon kaygısı

Açıklamada, "son zamanlarda meydana gelen terör olaylarının provokatif eylemlere mahal verilebileceği" kaygısı dile getirildi. Açıklama şu ifadelerle devam etti: "İlimizde başta eyleme katılacak vatandaşlarımızın güvenliği olmak üzere halkımızın güvenliğinin tehlikeye düşmemesi, kamu güvenliği ve esenliğinin bozulmaması, bölgedeki yoğun trafik seyrinin engellenerek vatandaşlarımızın karşı karşıya kalacağı mağduriyetlerin önlenmesi gerekçeleriyle talep uygun görülmemiştir."

Barış Bloku'nda hangi kuruluşlar var?

Barış Bloku bünyesinde Halkların Demokratik Partisi (HDP), Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), Halkevleri, Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), 78’liler Girişimi, Alevi Bektaşi Federasyonu, Halkevleri, İnsan Hakları Derneği, Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV), Pir Sultan Abdal Derneği, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Emek Partisi (EMEP) gibi parti, sendika, meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşları yer alıyor. (Kaynak: DW)

ha-ber.com
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir