banner269
Öne Çıkanlar Merkel Berlin PKK Almanya Kamuran Öztürk Ümit Gümrükçü

İstanbul Valiliği'nden 'sağduyu' çağrısı

İstanbul Valiliği Suruç'taki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin cenaze törenlerine katılacak vatandaşlara sağduyulu davranma çağrısında bulundu.

banner197
İstanbul Valiliği'nden 'sağduyu' çağrısı

İstanbul Valiliği'nden 'sağduyu' çağrısı

İstanbul Valiliği Suruç'taki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin cenaze törenlerine katılacak vatandaşlara sağduyulu davranma çağrısında bulundu.

İstanbul Valiliği, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısında hayatını kaybedenler için kentte düzenlenecek cenaze törenlerine katılacak vatandaşlara sağduyu çağrısında bulundu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, iki gün önce Suruç'ta menfur bir terör saldırısı meydana geldiği hatırlatılarak, milleti derinden etkileyen ve ülkenin huzuruna kasteden hain saldırı şiddetle telin edildi, hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dilendi.

Menfur saldırı akabinde ve bu saldırı bahane edilerek İstanbul'da kamu düzenini ve vatandaşların huzurunu bozmaya yönelik yasa dışı eylemler yapıldığı, bu eylemlere karşı kolluk güçlerince gerekli tedbirler alınarak, halkın huzur ve sükununun muhafazası görevinin yerine getirildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu meyanda; molotofkokteylli saldırıda bulunma, kimlikleri tanınmayacak şekilde yüz kapatma, ateşli silah taşıma ve benzeri nedenlerle haklarında yasal işlem yapılmak üzere 51 kişi gözaltına alınmış, 3 adet el yapımı parça tesirli bomba, 239 adet molotofkokteyli ve 25 litre benzin, 1 adet pompalı tüfek ve çok sayıda fişek ile 10 adet havai fişek rampası ,160 havai fişek ele geçirilmiştir.

Bugün toprağa verilecek cenazeler nedeniyle düzenlenecek cenaze törenlerinde toplumumuzun en önemli geleneklerinden olan, cenazenin şahsına ve vakarına saygı gereği vatandaşlarımızın büyük bir olgunluk ve sağduyuyla hareket edeceklerine, az sayıda da olsa cenazeleri istismar ederek yasa dışılığa tevessül edebilecek kişilere itibar etmeyeceklerine inancımız tamdır. Bu tür olaylara karşı kolluk kuvvetlerimizce her türlü güvenlik tedbiri alınacaktır. Ancak tüm bunlara rağmen silah taşıma, molotofkokteyli atma, yüz kapatma, yasa dışı pankart, resim, döviz, levha, araç ve gereç taşıma gibi yasaların suç saydığı hareket ve davranışlarda bulunanlara karşı gerekli yasal işlem, tedbir ve müeyyidelerin uygulanacağından kimsenin tereddüdü olmamalıdır."

Açıklamada, İstanbul'un huzurunun muhafazası ve cenaze tören güvenliğinin sağlanması bakımından, törenlere katılacak tüm siyasi parti, kurum ve kuruluş temsilcileri ile vatandaşlardan, cenazelerin saygınlığına uygun şekilde davranmalarının, yasa dışı hareket ve provokatif davranışlara itibar etmemelerinin, kolluk güçlerine görevlerinin ifası hususunda yardımcı olmalarının beklendiği vurgulandı.

ha-ber.com

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir