Isparta’nın Doğa Turizmi TÜRSAB Heyetine Tanıtıldı

Isparta’nın Doğa Turizmi TÜRSAB Heyetine Tanıtıldı
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Antalya, Burdur ve Isparta'nın doğa turizmi potansiyelinin tanıtılması amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışma kapsamında önce Isparta'nın doğa turizmi potansiyeli TÜRSAB heyetine tanıtıldı.

Isparta Valiliği, BAKA, Isparta Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) işbirliği ile Bizim Eğirdir Platformu’nun katkılarıyla üç günlük tanıtım programı hazırladı.TÜRSAB Doğa Turizmi Komitesi üyesi acente temsilcileri, profesyonel rehberler ve turizm yazarından oluşan kalabalık heyete yönelik tanıtım programı, Isparta’nın Atabey ilçesi İslamköy Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi ziyaretiyle başladı.

Eğirdir Akpınar Köyü’ndeki seyir tepesinden manzarayı seyreden TÜRSAB Heyeti aynı zamanda yöresel lezzetleri de tattı.Sorkuncak Köyü’nde de Eğirdir Gölü manzaralı gül ve lavanta bahçelerini gezen TÜRSAB heyeti daha sonra Eğirdir Ada turu gerçekleştirdi. Cittaslow Market’i gezip el ve yöresel ürünleri inceleyen heyet BAKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Madenci, Isparta İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Göçer, Isparta, Eğirdir ve bölgedeki konaklama tesisleri ve acentelerin temsilcileriyle bir araya geldi.

KOVADA, YAZILI KANYON, ÇANDIR, ADADA

TÜRSAB Heyeti, tanıtım gezisinin ikinci gününde Kovada Milli Parkı’nı gezdi. Çandır Köyü’ne geçen TÜRSAB Doğa Turizmi Komitesi üyeleri, köy kahvesinde kekik çayı içip köylülerle sohbet etti. Yazılı Kanyon’a geçerek tarihi yazıtları da inceleyen TÜRSAB Heyeti gün yüzüne çıkarılmayı bekleyen tarihte ilk para basılan antik kentlerden Adada’yı gezen heyet yılkı atlarının bulunduğu yaylaları da inceledi. TÜRSAB heyeti, programın son günü BAKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Madenci’nin başkanlığında Isparta ve ilçelerinde sektörde faaliyet gösteren dernek, konaklama tesisleri temsilcileriyle buluştu.

Toplantıda, turizm potansiyeli, gözlemler, yapılması gerekenler, zayıf ve güçlü yönlerle ilgili görüşlerini paylaşan TÜRSAB Heyeti Isparta ve bölgenin turizm potansiyeline, turizm ürünlerinin markalaştırmasının önemine dikkat çekerken bölgedeki turizm paydaşları işbirliğinde eğitim ve altyapı eksiklerinin giderilmesi yönündeki çalışmalar yapılmasına dikkat çekti.

ha-ber.com/Fikri Cinokur/Isparta
 
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 21:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321