banner216
Öne Çıkanlar Almanya ABD Berlin Türkiye PKK CHP

İlk sahur 19 Temmuz Perşembe gecesi

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 11 ayın sultanı Ramazan'ın, 19 Temmuz Perşembe gecesi ilk sahurla başlayacağı hatırlatıldı

banner197
İlk sahur 19 Temmuz Perşembe gecesi

 

 

İlk sahur 19 Temmuz Perşembe gecesi

Diyanet İşleri Başkanlığı ilk sahura 19 Temmuz Perşembe gecesi kalkılacağını bildirdi

Diyanetten yapılan yazılı açıklamada, 11 ayın sultanı Ramazan'ın, 19 Temmuz Perşembe gecesi ilk sahurla başlayacağı hatırlatıldı.

Açıklamada, "Perşembe gecesi saat 02.54'te imsak vaktinin girmesi ile mübarek Ramazan'ı ilk Ardahan ili karşılarken, oruca en son başlayacak ilimiz ise saat 04.49 ile İzmir olacak. İlk iftar 19.32'de Hakkâri'de yaşanırken, en geç oruç açacak ilimiz Edirne ise 20.19'da iftar edecek. İlk teravih namazı da 19 Temmuz Perşembe akşamı kılınacak." denildi.

Mahyalar ramazana hazır

Bir ramazan geleneği olan mahyalar da camileri süslemek için hazırlandı. Camilerde iki minare arasına yerleştirilen ve Türklere mahsus bir sanat olarak bilinen mahyalarda ayet ve hadislerin yanında özlü sözlere de yer verilecek. Bu yıl camilere asılacak mahyalarda yer alacak ifadeler şöyle:

''Ey Allah'ın kulları, kardeş olunuz. Allah'ın rahmetinden ümidinizi kesmeyiniz. Selamı aranızda yayınız. En güzel örneğimiz, Sevgili Peygamberimizdir. Cennet, cömertler yurdudur. En değerli miras, güzel ahlaktır. Güler yüz, sadakadır. Hesaba çekilmeden önce kendini hesaba çek. Müslümanlar kardeştir.''

(aa) 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir