banner216
Öne Çıkanlar Dünya PKK Almanya turistik Fransa Donald Trump

Iğdır'da polise hain saldırı: 13 şehit

Iğdır'daki Dilucu Sınır Kapısı'ndaki memurların görev yerlerine gidişine refakat eden polis ekibine yönelik bombalı saldırıda 13 polis şehit oldu, 1 polis yaralandı.

banner197
Iğdır'da polise hain saldırı: 13 şehit

Iğdır'da polise hain saldırı: 13 şehit

Iğdır'daki Dilucu Sınır Kapısı'ndaki memurların görev yerlerine gidişine refakat eden polis ekibine yönelik bombalı saldırıda 13 polis şehit oldu, 1 polis yaralandı. 

Iğdır'daki Dilucu Sınır Kapısı'nda çalışan memurların görev yerlerine gidişine refakat eden polis ekibine yönelik bombalı saldırıda, şehit olan polis sayısı 13'e çıktı.

Aldınan bilgiye göre, Türkiye ile Azerbaycan'ın Nahçıvan Özerk Bölgesi arasındaki Dilucu Sınır Kapısı'nda görev yapan gümrük memurlarının işe gidişlerinde güvenlik önlemi alan polis ekiplerine yönelik saldırı düzenlendi.

Polis ekibinin Hasanhan köyü mevkisinden geçişi sırasında daha önceden yola yerleştirilmiş patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu meydana gelen saldırıda, 12 polisin şehit olduğu, 2 polisin de yaralandığı belirtildi.

Yaralı polis memurları, Iğdır Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Saldırıda yaralan 2 polisten 1'inin daha hayatını kaybetmesiyle şehit olan polis sayısı 13'e yükseldi.

Bu arada, Iğdır'daki izinli sağlık personeli, yaralılara müdahale için göreve çağrıldı. Çok sayıda vatandaş da kan ihtiyacı için Iğdır Devlet Hastanesi'ne geldi.

Bölgede saldırı sonrası başlatılan operasyonlara devam ediliyor.

2 kişi yakalandı

Öte yandan, Iğdır Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Olay akabinde başlatılan operasyonda, olayla ilgisi olduğu düşünülen 2 kişi yakalanmış ve operasyonlar devam etmektedir" denildi.

'Bu hain saldırılar bizleri hiçbir zaman yıldırmayacak'

İçişleri Bakanı Selami Altınok, Iğdır'daki terör saldırısına ilişkin, "Milletimiz bilmelidir ki, bu hain saldırılar bizleri hiçbir zaman yıldırmayacaktır. Terör örgütü üyeleri silahlarını bırakıp memleketimizi terk edene kadar biz bu mücadeleyi en üstün şekilde yerine getirmeye ve bu mücadeleyi vermeye devam edeceğiz" dedi.

Iğdır'daki Dilucu Sınır Kapısı'ndaki memurların görev yerlerine gidişine refakat eden polis ekibine yönelik bombalı saldırının ardından kente gelen İçişleri Bakanı Selami Altınok, Iğdır Valiliği Toplantı Salonu'nda gazetecilere açıklama yaptı.

Altınok, iki gün önce Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde 16 askerin şehit olduğunu hatırlattı.

Bugün de Iğdır'da, milletin beklediği hizmetleri yerine getirebilmek, bölgenin ekonomik ve sosyal yapısına katkıda bulunan gümrük hizmetlerinin daha iyi verilebilmesi için gece gündüz çalışan 13 polis memurunun hain terör örgütü tarafından şehit edildiğini ifade eden Altınok, şöyle konuştu:

"Bütün milletimize ve kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Askerlerimize, polislerimize gani gani rahmet diliyorum. Milletimiz bilmelidir ki, bu hain saldırılar bizleri hiçbir zaman yıldırmayacaktır. Terör örgütü üyeleri silahlarını bırakıp memleketimizi terk edene kadar biz bu mücadeleyi en üstün şekilde yerine getirmeye ve bu mücadeleyi vermeye devam edeceğiz. Ülkemizin milli birliğe ve beraberliğe, kardeşliğe ihtiyaç duyduğu, 78 milyonun tek bayrak, tek vatan olmak için gayret gösterdiği bir ortamda, terör örgütü ne yaparsa yapsın, bu kardeşlik hukuku içerisinde yaşama arzumuzu yok edemeyecektir."

"Kardeşlik duygusunun yok edilmesine izin vermeyin"

Altınok, terör örgütünün de amaçları arasında yer alan toplumdaki kardeşlik duygusunu yok edilmesine hiçbir zaman fırsat verilmemesini isteyerek, şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımızdan istirhamım, bu gibi durumlarda tarihten bugüne göstermiş olduğumuz vakur duruşumuzu yine aynı şekilde devam ettirmek, acımızı yaşamak, şehitlerimizin acısını yüreğimizde hissetmek ama aynı zamanda kardeşlik duygumuzu ortadan kaldırabilecek provokatif, bir takım mihrakların emellerine hizmet etmeme noktasında gayretli olmak lazım. Bu terör belasının üstesinden öyle veya böyle geleceğiz. Bu terör örgütünü bu memlekette yok etmeye, devletimiz de milletimiz de bütün kurumlarıyla gerekli çalışmayı yapmaktadır ve bu güce sahiptir."

İçişleri Bakanı Altınok Iğdır'da

İçişleri Bakanı Selami Altınok, Dilucu Sınır Kapısı'nda çalışan memurların görev yerlerine gidişine refakat eden polis ekibine yönelik bombalı saldırıya ilişkin incelemelerde bulunmak ve bilgi almak üzere Iğdır'a geldi.

Ankara'dan havayoluyla Kars'a gelen Altınok, buradan karayoluyla Iğdır'a geçti.

Altınok, daha sonra Iğdır Valiliğinde Vali Davut Haner, İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal ve ilçe kaymakamları ile bir araya geldi.

ha-ber.com

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir