banner269
Öne Çıkanlar Almanya Çapulcu Hani Ankara Cumhurbaşkanı Erdoğan Kadir Şahin

Hüseyin Aygün serbest

Kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün serbest bırakıldı. Aygün, yaşadıklarını anlattı, eylemin siyasi propaganda amaçlı olduğunu söyledi.

banner197
Hüseyin Aygün serbest

 

 

Hüseyin Aygün serbest

Kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün serbest bırakıldı. Aygün, yaşadıklarını anlattı, eylemin siyasi propaganda amaçlı olduğunu söyledi.

Teröristlerce kaçırıldıktan sonra serbest bırakılan ve Tunceli'ye gelen CHP Milletvekili Hüseyin Aygün, Torunoba Jandarma Karakolu'ndan araçla Tunceli il merkezine geldi ve konvoy eşliğinde Moğoltay Mahallesi'ndeki evine geçti.

Bir süre evde dinlendikten sonra beraberindekilerle yürüyerek mahalledeki Kışla Meydanı'na ulaşan Aygün, burada düzenlediği basın toplantısında, ''İki günlük dağ maceram akşam 17.00'de sona erdi.

Örgüt bu eylemi siyasi propaganda olarak yaptığını ifade etti. Bu eylemi yapan genç arkadaşlar, bu ülkenin çocukları ve bu eylem aracılığıyla Türk kamuoyuna barış ve ateşkes mesajı vermek istediklerini söylediler'' dedi.

Geçmiş olsun

TBMM Başkanı Cemil Çiçek de Aygün'ün serbest bırakılmasından mutlu olduğunu belirtti.Çiçek, yaptığı yazılı açıklamada, Aygün'e ve ailesine geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Çiçek, ayrıca Kılıçdaroğlu'nu telefonla arayarak, Aygün'ün serbest kalması dolayısıyla geçmiş olsun dileğini iletti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Aygün'ün serbest kalmasına ilişkin, ''Çok mutluyum'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ da ''Tunceli Milletvekili Sayın Hüseyin Aygün'e, ailesine ve CHP'ye geçmiş olsun'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ''Memnun olduk yani üzücü bir olaydı. Hem kendisine hem de ailesine geçmiş olsun diyorum'' diye konuştu.

Belki de sonları geliyor

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün serbest bırakılmasına ilişkin, ''Terörün ulaştığı en çirkin noktayı göstermesi bakımından seçilmiş bir milletvekilini, milletin oyunu parlamentoda temsil eden bir siyasetçinin zorbalıkla, silah gücüyle özgürlüğünden alıkonulması artık terör örgütünün cinnet derecede eylem yapabildiğini gösteriyor. Belki de sonları geliyor. Çünkü bu noktaya kadar gelmiş olmak, artık sona yaklaşmış olmakla da birlikte düşünülebilir'' dedi.

Örgütün son zamanlarda ağır darbe aldı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasına ilişkin, ''Bu tür eylemler, bazı noktalarda beklenebilir ama bunun temel nedeni örgütün son zamanlarda ağır bir darbe almış olmasıdır diye düşünüyorum'' dedi.

En büyük sıkıntıyı eşi ve çocukları çekti

Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasıyla ilgili, ''En büyük sıkıntıyı eşi ve çocukları çekti'' dedi.

Bir gazetecinin ''Aygün'ün açıklamasında bombardımana şahit olduğunu belirtti, bu bir risk midir?'' sorusu üzerine Taşkesen, şöyle cevap verdi:

''Evet o riski biz biliyorduk, bile bile aldık. Ne yaptığımızı da biliyorduk o konuda. Hanımefendiye ve sevenlerine gerekli açıklamayı yaptık. O gelişi güzel bir bombalama değildi. Ne yaptığımızı biliyorduk. Kamuoyu nasıl algılar bilmiyorum ama biz ne yaptığımızı biliyorduk.''

(aa) 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir