Hulusi Akar Pentagon'da

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan ile görüştü.

Hulusi Akar Pentagon'da
Milli Savunma Bakanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Milli Savunma Bakanı Akar ile ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan, Pentagon'da bir araya geldi. İkili ve heyetler arası gerçekleştirilen görüşmelerde, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford da yer aldı.

Bakanlığın açıklamasında Akar ve Shanahan arasındaki görüşmede, "savunma alanında ikili işbirliği, Suriye'de IŞİD'e karşı yürütülen operasyonlar, ABD tarafından YPG'ye verilen destekle ilgili Türkiye'nin endişeleri de dahil olmak üzere çeşitli konuların ele alındığı" belirtildi.

Görüşmede Akar'ın "Suriye'nin siyasi birliği ve toprak bütünlüğünün sağlanmasına yönelik işbirliğinin önemine değindiği ve Türkiye'nin PKK, YPG, PYD, IŞİD ve FETÖ ile mücadeledeki kararlılığını vurguladığı" kaydedildi.

İkilinin görüşmede, "ülkeleri arasında köklü geçmişe sahip stratejik ortaklığın ve Afganistan, Kosova, Irak ve NATO'nun deniz faaliyetleri dahil olmak üzere NATO ittifakı içerisinde devam eden işbirliğinin önemini yinelediği" ifade edildi.(Kaynak:soL Haber)

ha-ber.com
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2019, 08:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321