banner216
Öne Çıkanlar Ahmet Başar Şen Kayseri Güreş Ankara Ali Kilic başbakanlık

Halka silahlanma çağrısı

"Suç işlemeye tahrik" ve "tehdit" suçlamalarıyla yargılandığı davada geçen yıl beraat eden Sedat Peker, halka silahlanma çağrısı yaptı. Peker, "Bu ülkenin evlatları da bu ülkenin sokaklarını koruyacaklar" dedi.

banner197
Halka silahlanma çağrısı
Sedat Peker, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ve Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) oluşan Cumhur İttifakı'na destek ve silahlanma çağrısında bulundu.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre Peker, söz konusu çağrıyı Pazartesi günü İstanbul'un Ataşehir ilçesinde katıldığı etkinlikte yaptı. "Biz bu vatanın delileriyiz, fedaileriyiz" ifadesini kullanan Peker, "Şimdiden seçimlerde YSK'yı tanımadıklarını söylüyorlar, seçim sonucuna göre insanları, partililerini sokaklara dökecekler. Bunun amacı terör örgütleri mensuplarının da o partililerin arasına katılıp ülkeyi yakmaları ve yıkmalarıdır. Polisimiz, askerimiz güçlüdür ancak bu ülkenin evlatları da bu ülkenin sokaklarını koruyacaklar" şeklinde konuştu.

"Bu sebeple imkanı olanlar ruhsatlı silahlar, av tüfekleri alsınlar, mutlaka hazırlıklı olsunlar" diyen Peker, silahların iyi insanların elinde bir güvence olduğunu söyledi.

Sedat Peker,  "Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı bir bildiri yayımlayan "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" üyelerini tehdit ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada Temmuz 2018’de beraat etmişti. Peker'e  "tehdit" ve "suç işlemeye tahrik" suçlamaları yöneltilmişti. Peker kendi web sayfası üzerinden yayımladığı yazıda söz konusu akademisyenlere yönelik, "Oluk oluk kan akıtacağız ve akan kanlarınızda duş alacağız" ifadelerini kullanmıştı. (Kaynak:DW)


ha-ber.com
 
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Fatma Doğru sözü 3 hafta önce

Bu ülkede savcı kalmamış bunu ben desem yaşıma hastalığıma bakmadan yaka paça içeri alırlar yazık ulkeme

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir