banner269
Öne Çıkanlar Istanbul Afrika AYM Özgür Özel Dışişleri ABD

Genç Liderler hafta sonu Türkiye’de

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yurtdışında doğup büyüyen Türk gençler Genç Liderler programı kapsamında Türkiye’ye getiriliyor.

banner197
Genç Liderler hafta sonu Türkiye’de

Genç Liderler hafta sonu Türkiye’de

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yurtdışında doğup büyüyen Türk gençler Genç Liderler programı kapsamında Türkiye’ye getiriliyor.

8 ülkeden bu hafta sonu Türkiye’ye gelecek 43 Genç Lider, Bursa, Çanakkale ve İstanbul gibi şehirlerde önemli etkinlikler gerçekleştirecek.
Yurtdışında doğup büyüyen ve akademik eğitimlerine devam eden genç vatandaşların Türkiye ile olan bağlarını güçlendirmeyi amaçlayan YTB, 2013 yılında hayata geçirdiği Genç Liderler programına bu yıl da devam ediyor. Program kapsamında ABD, Almanya, Avusturya, Danimarka, Fransa, Hollanda ve İngiltere’de yaşayan genç Türk vatandaşlar Türkiye’ye gelecek.

8 ülkeden 43 genç

Genç Liderlerin Türkiye ziyaretleri sırasında Türkiye’nin dili ve edebiyatı, geleneksel sanatları, kültür hayatı, medeniyet tarihi, tarihi, dış politikası, diaspora çalışmaları ve liderlik konularında seminerler gerçekleştirilecek. Seminerlere alanlarından tanınmış ve söz sahibi kişiler katılacak. Gençler bu kişilerle vizyon konuşmaları gerçekleştirecek. Ayrıca gençler atölye çalışmalarına katılacak. 16 Ağustos 2015 günü Bursa’da Türkiye programına başlayacak 43 Genç Lider, 1 haftalık Türkiye ziyaretleri sırasında Çanakkale ve İstanbul gibi tarihi ve kültürel açıdan oldukça zengin olan şehirlerde önemli mekânlara ziyaretler gerçekleştirecek. Öte yandan yurtdışından gelen 43 Genç Lider’e Türkiye’nin önemli üniversitesinde eğitim gören 10 öğrenci de eşlik edecek.Başarılı ve aktif gençler yer alıyor

Yurtdışı Genç Liderler Projesi ile yurtdışında yaşayan yeni nesil Türklerin başarılı rol modeller olarak yetişebilmeleri, yaşadıkları toplumlarda daha aktif olabilmelerini amaçlayan YTB, toplumlar arası ilişkilerin daha da güçlenmesini hedefliyor. Geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen Genç Liderler Projesi kapsamında, Beşir Ayvazoğlu, Alev Alatlı, Prof. Dr. Sadettin Ökten, Prof. Uğur Derman, Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, Dursun Gürlek, Murat Yalçıntaş gibi önemli isimlerle sohbet etme şansı bulmuştu. Genç Liderler programı kapsamında Türkiye’ye getirilen gençler arasında eğitim hayatlarında derece sahibi, sanat ve spor dallarında başarılı ve yurtdışında çeşitli STK’larda önemli sorumluluklar üstlenen isimler yer alıyor.ha-ber.com

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir