Gelidonya Feneri Yolunda Orman Talanı

Antalya'nın tarihi ve doğa güzellikleriyle tatilcilerin ve doğaseverlerin yürüyüş rotasında yer alan Gelidonya Feneri yolundaki ormandaki genç çam ağaçları kesiliyor.

  Gelidonya Feneri Yolunda Orman Talanı
Beydağları Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Metin Atasayar yaptığı açıklamada, hafta sonu tüm dünya doğa yürüyüşçülerinin göz bebeği olan Likya yolunun Kumluca Mavikent Taşlıkburnu’nda yürüyüş yaptıklarını söyledi.Atasayar, her zaman olduğu gibi yüzlerce doğa severin bir tarafı deniz, bir tarafı kızıl çam ormanı olan anemon çiçekleri ile donanmış muhteşem güzellikteki yolda yürürken, motorlu testere gürültüleri arasında gencecik kızılçam ağaçlarının bir bir kesildiğine tanık olduklarını kaydetti.

Orman alanında katliam yapıldığını ifade eden Metin Atasayar, şöyle devam etti.''Ağaçları kesenleri Orman idaresine ve jandarmaya bildirmemize rağmen müdahale yapılmadı. Ağaçları kesenlere (Neden kesiyorsunuz) diye müdahale ettiğimizde aldığımız yanıt, 'Burası özel mülkümüz istediğimizi yaparız' oldu.Durumu orman bölgeye ve jandarmaya bildirmemize rağmen akşam dönüşümüzde katliam halen devam ediyordu.Yakında otellerin, villaların yükseleceği görülecektir. Geçen yıllarda rengarenk çiçeklerin fotoğraflandığı kimi alanların da tarla yapılıp sürüldüğünü gözlemledik.''Metin Atasayar, ilgili kurumların tarihi ve doğa güzelliklerinin yer aldığı orman alanlarındaki doğa katliamına sessiz kaldığını öne sürdü.
 
ha-ber.com/Antalya

 
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 20:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321