Erdoğan: Vatandaşım 'bu seçim yenilenmeli' diyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'daki seçimlerde usülsüzlük yapıldığını iddia ederek "Vatandaşım bana şunu söylüyor; bu seçim yenilenmeli" ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Vatandaşım 'bu seçim yenilenmeli' diyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MÜSİAD'ın 25. Olağan Genel Kurulu ve Genel Merkez Binası açılış törenine katılarak bir konuşma yaptı. 

Konuşmasının önemli bir bölümünde İstanbul'daki seçimlere değinen Erdoğan, yolsuzluk ve usülsüzlük yaşandığını iddia etti. Şimdiye kadar 'sustuğunu' söyleyen Erdoğan, vatandaşın seçimlerin yenilenmesini istediğin savundu.

Erdoğan, "Bu yolsuzluğun ortadan kaldırılması ve hem YSK'yı aklayacaktır hem de milletimizin gönlü ferah hale gelecektir. Burada bir şaibe var. Bu açık ortada. Yolsuzluk var açık ortada. Gidelim millete, milli irade nasıl bir karar veriyorsa başımız gözümüz üstüne deriz onu kabulleniriz. Olay bu kadar basit" dedi.

Seçimlerin ardından Cumhur İttifak'nda çatlak yaşandığı iddialarını da bir kez daha reddeden Erdoğan, "Cumhur İttifakı, yeni dönemin lokomotifi olmayı sürdürecektir. Spekülasyona girmek isteyenlere sesleniyorum: Boşuna uğraşmayın" mesajını verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 14:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nedim
Nedim - 3 ay Önce

Yaptığını çok ama çoook ayıp. Binbir dereden su getirmeye ćalışıyorsunuz. Bir Atasözü derki; bükemediğin bileği tebrik etmen gerekir. Bu olgunluk varsa tabiki!!!!!..

SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321