banner216
Öne Çıkanlar Almanya Çapulcu Hani Ankara Cumhurbaşkanı Erdoğan Kadir Şahin

Erdoğan'ın tartışmalı diploması AİHM'de

Erdoğan'ın diploması konusundaki tartışmalarda iç hukuk yolları tükenince, AİHM'ye başvuru hakkı doğdu. Evrensel Yol Partisi Genel Başkanı Metin Güler, diplomanın sahte olduğunu savunarak AİHM'e başvurdu.

banner197
Erdoğan'ın tartışmalı diploması AİHM'de

Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi mezunu olduğu belirtilen Erdoğan’ın öğrenim gördüğü yıllar, mezun olduğu fakülte ve bölüme ilişkin tartışmalarda iç hukuk yolu tükenince uluslararası mahkemeye başvurmanın yolu açıldı.

Cumhuriyet'ten Ozan Çepni'nin haberine göre Erdoğan’ın 1 Temmuz 2014’te yaptığı adaylık başvurusundan dört gün önce noter tarafından tasdik ettiği diplomasının sahte olduğunu savunan Evrensel Yol Partisi Genel Başkanı Metin Güler, diploma tartışmasına ilişkin 24 Haziran öncesinde AİHM’e başvuru yaptı.

İLK İNCELEME YARIN

16 Nisan referandumunun ardından Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) mühürsüz oyları geçerli saymasına ilişkin davaların Anayasa Mahkemesi (AYM) ve Danıştay kararları ile sonuçlanmasının ardından AİHM’e giden Güler, 24 Haziran seçimleri öncesinde de Erdoğan’ın diploması için başvuru yaptı.

Referandum ve Erdoğan’ın diplomasına ilişkin Güler’in davalarını aynı dosyaya alan AİHM, raportörler aracılığı ile yarın başvuru hakkında ilk değerlendirmesini yapacak. (Kaynak: soL Haber)

ha-ber.com

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir