banner216
Öne Çıkanlar Merkel Berlin PKK Almanya Kamuran Öztürk Ümit Gümrükçü

Erdoğan'ın Başdanışmanı: Rusya olmasa Afrin'e giremezdik

Erdoğan'ın Başdanışmanı İlnur Çevik katıldığı bir programda sınır ötesi operasyonların Rusya sayesinde yapılabildiğini söyledi.

banner197
Erdoğan'ın Başdanışmanı: Rusya olmasa Afrin'e giremezdik
Katıldığı bir canlı yayında soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanlığı Başdanışman'ı İlnur Çevik, Rusya ile alaklı bir soruya "Rusya olmasaydı tüm sınır ötesi operasyonları yapamazdık" dedi.

Fırat Kalkanı ve Afrin operasyonlarının Rusya'nın desteği sayesinde yapıldığını söyleyen Başdanışman Çevik, "Rusya hava sahasını açmasaydı bırakın El Bab'a, Afrin'e girmeyi insansız hava aracı bile kaldıramazdık" diye konuştu.

Çevik Suriye ve Irak'ın yeniden inşasının konuşulduğu bölümde ise, "Oraya en yakın ülke biziz. Bizim inşaat konusunda çok iyi olduğumuzu biliyorlar. Tabi ki biz yeniden inşa edeceğiz oraları. Benim aile şirketimin de oralarda yatırımları var. Süleymaniye Havaalanı'nı biz yaptık. Suriye'de Esad kalır mı bilmem kalacağı ne malum? Ama orası yeniden inşa edilecekse Washington değil Antep yapar bu işi. Kahraman Mehmetçiğe bu nedenle teşekkür etmek lazım iki konuda; hem bu konuda hem de PKK tehlikesini ülkeye gelmeden engellediği için". (Kaynak: İleri Haber)

ha-ber.com
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir