banner216
Öne Çıkanlar Almanya PKK otomobil Istanbul medya Eğitim

Erdoğan: Gelin yastık altından dövizlerinizi, dolarlarınızı, altınlarınızı çıkartın, TL’ye dönüştürün

Türkiye’nin bir ekonomik savaşla karşı karşıya olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı, vatandaşa seslendi: Gelin yastık altından dövizlerinizi, dolarlarınızı, altınlarınızı çıkartın, TL’ye dönüştürün. Yerli, milli direnişinizi ortaya koyun.

banner197
Erdoğan: Gelin yastık altından dövizlerinizi, dolarlarınızı, altınlarınızı çıkartın, TL’ye dönüştürün

100 günlük eylem planında dövizde hergün ayrı bir rekor kıran artışı önlemeye dönük bir hedef yer almazken; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yine yurttaşlara ‘yastık altı’ çağrısı yaptı. Bir ekonomik savaşla karşı karşıya olduklarını anlatan Erdoğan, “Hiç endişe etmeyin, biz bu savaştan da galip çıkacağız. Gelin yastık altından dövizlerinizi çıkarın, Avrolarınızı, dolarınızı, altınlarınızı çıkarın. Gelin bunları TL’ye nakde dönüştürün. Yerli ve milli direnişimizi tüm dünyaya karşı ortaya koyun. Ben milletime inanıyorum” dedi.

Kredi derecelendirme kuruluşlarının taraflı raporları nedeniyle karşılaştıkları zorlukları aşmak için dış borçlanmada Çin piyasasına yöneldiklerini anlatan Erdoğan, “Bu doğrultuda ilk defa Çin Yuanı cinsinden tahvil ihracı yapıyoruz” dedi. Kitapçıkta, “Dış borçlanmada Çin piyasasına açılım yapılması, Çin’in Panda Piyasası’ndan dış borçlanma işlemi gerçekleştirilmesi” hedefi yer aldı. (Kaynak: Cumhuriyet)

ha-ber.com

banner201
Anahtar Kelimeler:
ErdoğanYastık AltıDöviz

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir