Ekrem İmamoğlu'ndan 'diploma' açıklaması

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Sabah gazetesinin kendisiyle ilgili yaptığı diploma haberine yanıt verdi. İmamoğlu, 'Bu sabah da benim diplomamla ilgili haber yapmışlar ama altını çizelim; olan diplomamla ilgili' dedi.

Ekrem İmamoğlu'ndan 'diploma' açıklaması

Sabah gazetesinde bugün Kenan Kıran'ın imzasıyla yayımlanan haberde, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun diplomasının 'şaibeli' olduğu iddia edildi.

Haberde, “CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun bitirdiği İstanbul Üniversitesi (İÜ) İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü'ne illegal yolla kayıt yaptırarak girdiği ortaya çıktı. İmamoğlu, söz konusu bölüme Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yerleştirilmedi. Sınavsız girdiği Girne Amerikan Üniversitesi'nden, sınavla öğrenci kabul eden İÜ'ne yatay geçiş şartlarını sağlamadan yasadışı geçiş yaptı. ÖSYM kayıtlarında da yer almayan yatay geçişle ilgili YÖK'ün de inceleme başlatması bekleniyor" denildi.

'ATTIKLARI TAKLALARI GÖRÜYORSUNUZ, NE YAPACAKLARINI ŞAŞIRDILAR'

İmamoğlu, Sabah gazetesinin kendisiyle ilgili yaptığı habere değindi ve "Son dönemde atılan taklaları hepiniz izliyorsunuz. Ben bu asimetrik ötesi taklanın biçimini hayatımda hiç görmedim. Ne yapacaklarını şaşırdılar. Konuşmadıkları konu da kalmadı. Bu sabah da benim diplomamla ilgili haber yapmışlar ama altını çizelim; olan diplomamla ilgili" yanıtını verdi.(soL Haber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321