Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 93. yıldönümü kutlandı

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 93. Yıldönümü Antalya'da da kutlandı, deniz şehitleri anıldı.

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 93. yıldönümü kutlandı

Cumhuriyet Meydan’ında düzenlenen törenlere Muratpaşa Belediyesi Başkan yardımcısı Hasan Kaçmaz, Konyaaltı Kaymakamı ve Deniz Liman Mülki Amiri Kamil Köten, Antalya Liman Başkanı Erdoğan Bayram, IMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı Ahmet Çetin, Meclis Başkanı Berna Küner, Yönetim Kurulu üyeleri, Ulaştırma Bölge Müdür Yardımcısı Sevda Yılmaz, Gemi Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ahmet Ünver, Antalya Deniz Komutanı Deniz Albay Gökhen Göktaş, Sahil Güvenlik Komutanı Sezai Özkurt, deniz komutanlığı subay ve astsubayları katıldı.

Çelenklerin konulmasıyla birlikte Deniz şehitleri için saygı duruşunda bulunuldu ardından da İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Kaleiçi Yat Limanı'nda sivil denizaltı Nemo'dan deniz şehitleri için Antalya Liman Başkanlığı yazılı çelenk denize atıldı.

KONUŞMA YAPILMADI

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 93. yıldönümü kutlamalarının sabah etkinliklerindeki resmî törenlerde günün anlam ve önemini belirten hiçbir konuşma yapılmaması ise dikkat çekti.

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın öğleden sonraki bölümünde de geleneksel yüzme, yağlı direk, çıpa çıkarma yarışları ile Fly Board gösterileri gerçekleştirilecek.

ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 22:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321