banner216
Öne Çıkanlar PKK Eğitim Müşaviri. Rafet Okutan. Doç. Dr. İbrahim Tümen medya Istanbul otomobil Almanya

Deniz Yücel'in nasıl serbest kaldığı belli oldu

Almanya Başbakanı Merkel, 'Türkiye ile yapılan ısrarlı konuşmalar, bazı Alman vatandaşlarının serbest kalmasını sağladı' açıklamasında bulundu.

banner197
Deniz Yücel'in nasıl serbest kaldığı belli oldu

Almanya Başbakanı Angela Merkel , RTL/ntv televizyonlarına verdiği "yaz söyleşisinde" Türkiye ile ilişkiler ve İdlib'e olası operasyon konusunda açıklamalarda bulundu.

DW Türkçe'de yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Eylül sonunda Almanya'ya yapacağı ziyarete değinen Merkel, bu konuda sadece "siyah ya da beyaz" düşünülmemesi gerektiğini ifade etti. Almanya'da üç milyona yakın Türkiye kökenlinin yaşadığını belirten Merkel, bu nedenle iki ülke arasında özel bir bağ olduğunu söyledi.

Türkiye'deki gelişmeler ve Türkiye'de tutuklu Alman vatandaşları konusunda Türkiye ile Almanya arasında "ciddi görüş ayrılıkları" olduğunu da söyleyen Merkel, "Türkiye'de hâlâ cezaevinde olan Alman vatandaşları var. Onların serbest bırakılmaları için çabalarımıza devam edeceğiz" dedi. Almanya Başbakanı, bu konuda Türkiye ile yapılan "ısrarlı konuşmalar"ın bazı Alman vatandaşlarının serbest bırakılmasını sağladığını kaydetti.  

İdlib operasyonuna ilişkin de konuşan Merkel, "Radikal güçlerle mücadele edilmesine, ancak sivillerin korunmasına çalışılmak zorunda. Bu çok büyük ve önemli bir görev" dedi. Merkel bu konuda Rusya ve Türkiye liderleri ile de konuştuğunu söyleyerek, "Bu konuda çok ciddi bir konuşma gerçekleştirdik" dedi. (Kaynak:soL Haber)

ha-ber.com 

banner201
Anahtar Kelimeler:
AlmanyaMerkelDeniz Yücel

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir