Deniz Yücel'in nasıl serbest kaldığı belli oldu

Almanya Başbakanı Merkel, 'Türkiye ile yapılan ısrarlı konuşmalar, bazı Alman vatandaşlarının serbest kalmasını sağladı' açıklamasında bulundu.

Deniz Yücel'in nasıl serbest kaldığı belli oldu

Almanya Başbakanı Angela Merkel , RTL/ntv televizyonlarına verdiği "yaz söyleşisinde" Türkiye ile ilişkiler ve İdlib'e olası operasyon konusunda açıklamalarda bulundu.

DW Türkçe'de yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Eylül sonunda Almanya'ya yapacağı ziyarete değinen Merkel, bu konuda sadece "siyah ya da beyaz" düşünülmemesi gerektiğini ifade etti. Almanya'da üç milyona yakın Türkiye kökenlinin yaşadığını belirten Merkel, bu nedenle iki ülke arasında özel bir bağ olduğunu söyledi.

Türkiye'deki gelişmeler ve Türkiye'de tutuklu Alman vatandaşları konusunda Türkiye ile Almanya arasında "ciddi görüş ayrılıkları" olduğunu da söyleyen Merkel, "Türkiye'de hâlâ cezaevinde olan Alman vatandaşları var. Onların serbest bırakılmaları için çabalarımıza devam edeceğiz" dedi. Almanya Başbakanı, bu konuda Türkiye ile yapılan "ısrarlı konuşmalar"ın bazı Alman vatandaşlarının serbest bırakılmasını sağladığını kaydetti.  

İdlib operasyonuna ilişkin de konuşan Merkel, "Radikal güçlerle mücadele edilmesine, ancak sivillerin korunmasına çalışılmak zorunda. Bu çok büyük ve önemli bir görev" dedi. Merkel bu konuda Rusya ve Türkiye liderleri ile de konuştuğunu söyleyerek, "Bu konuda çok ciddi bir konuşma gerçekleştirdik" dedi. (Kaynak:soL Haber)

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2018, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321