DEİK 2015 Yılı Olağan Genel Kurulu gerçekleşti

DEİK 2015 Yılı Olağan Genel Kurulu Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ve DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan'ın katılımı ile Swissto the Bosphorus Hotel'de gerçekleşti.

DEİK 2015 Yılı Olağan Genel Kurulu gerçekleşti

 
DEİK 2015 Yılı Olağan Genel Kurulu gerçekleşti

DEİK 2015 Yılı Olağan Genel Kurulu Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ve DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan'ın katılımı ile Swissto the Bosphorus Hotel'de gerçekleşti. DEİK Olağan genel kurulu sonrasında dünyanın farklı kıtalarından gelen DTİK komite üyeleri de bir toplantı gerçekleştirdi.

DEİK 2015 Yılı Olağan Genel Kurulu Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ve DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan'ın katılımı ile Swissto the Bosphorus Hotel'de gerçekleşti. DEİK Olağan genel kurulu sonrasında dünyanın farklı kıtalarından gelen DTİK komite üyeleri de bir toplantı gerçekleştirdi.

DEİK Olağan genel kurul akabinde bir araya gelen Macaristan'dan Osman Şahbaz, Tarık Tekeş, Almanya'dan İsrafil Dursun, Fatma Güccük, Kanada'dan Nedim Düzenli, Avustralya'dan Mehmet Ali Karamemiş, Hong Kong'dan Muhammet Şahin, Hollanda'dan Turgut Torunoğulları, Metin Yılmaz, Çin'den Zafer Karadağ, Dubai'den Serhan Erol, Kazakistan'dan Selçuk Yüce, Avusturya'dan Gökhan Yıldırım, Japonya'dan Nejat Demiryürek, Abu Dabi, İsveç’ten İbrahim Gülenay, Romanya'dan Ömer Süsli, Filistin'den Cemalettin Kerim gibi dünyanın farklı kıtalarından DTİK komite üyeleri yaptıkları toplantıda geçişte gerçekleştirdikleri konuları değerlendirdi. Geleceğe matuf bölgesel sorunların çözümlenmesi önerilerinde bulundular.Hükümetimizden önümüzdeki süreç içerisinde üç talebimiz olacak

DTİK Avrupa Bölge Başkan Yardımcısı Osman Şahbaz konuşmasında şunları ifade etti, ''2011 Yılında DTİK öncülüğünde Ankara'da bir dizi ziyaretler gerçekleştirerek ilgili bakanlarımızı makamlarında ziyaret edip Avrupa'da yaşayan insanlarımızın taleplerini iletmiştik. Bu ziyaretimiz çok faydalı oldu. Birçok talebimizin bugün hükümetimiz tarafından hayata geçirilerek yurtdışında yaşayan insanlarımızın olumlu talepleri yerine getiriliyor. Macaristan olarak o dönemki taleplerimizden, Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü'nün, Macaristan TİKA Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı Koordinatörlüğü'nün ve Diyanet İşleri Başkanlığı'mızdan din ataşesinin atanması gibi taleplerimiz çok şükür kısa sürede yerine getirilerek başarılı hizmetler verilmeye başladı. Hükümetimizden önümüzdeki süreç içerisinde üç talebimiz olacak.

Birincisi dışişleri bakanlığı ve diğer bakanlıklarda devlet yurtdışına görevlendirilecek memurluk yabancı dil sınavı ile alınan personelin geleneksel 5 - 6 dil dışında daha geniş dillere yayılarak dünyadaki ülkelerin yerel dillerinden de sınav açılarak, dil yelpazesi genişletilmeli.İkincisi, yerel dilleri ve kültürleri iyi bilen yurtdışı ülke uzmanlarının oluşturulup, Türkiye'deki gerekli kurumlara yerleştirilerek Türkiye'nin dış politikada daha geniş alanda aktif rol oynaması sağlanmalı.

Üçüncüsü ise, Türkiye, üzerinde hazırlanan uluslararası mühendislik algı operasyonlarına çok açık. Bu algı operasyonlarını önleyici olarak vizyual güvenlik duvarı oluşturacak altyapı kadrosu oluşturulmalı. Dünyadaki psikolojik saldırılara karşı önceden önleyici tedbirlere hazırlıklı, cevap verebilecek bir kurum ihdas edilmeli'' dedi.

Toplantıdaki öneriler sekretarya tarafından kayıt altına alınarak ilgili bakanlıklara iletileceği kararlaştırıldı. Akabinde komite üyeleri önceki Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul milletvekili Nureddin Nebati ile selamlaşıp hasbihal edip hatıra fotoğrafı çektirip toplantıyı sona erdirdiler.ha-ber.com/İstanbul
Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2015, 14:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Musa Çelebi
Musa Çelebi - 3 yıl Önce

bu üç talep de bizlerin yıllardır seslendirmiş olduğumuz konular.
değerli başkan osman şahbaz beyi yürekten destekliyoruz.


''hükümetimizden önümüzdeki süreç içerisinde üç talebimiz olacak''......

saygılar - musa çelebi
frankfurt

hasan ali tabanlıoğlu
hasan ali tabanlıoğlu - 3 yıl Önce

dti̇k avrupa bölge başkan yardımcısı osman şahbaz bey budapeşte'yi ziyaretimizde bizlere çok yardımcı oldu. yol gösterdi, fedakarlıkla zaman ve enerjisini bizlerle paylaştı. aracılığınızla osman şahbaz beye çok teşekkür ediyoruz.
saygılar...
hasan ali tabanlıoğlu

Hayrettin Barbaros
Hayrettin Barbaros - 3 yıl Önce

avrupa'ya avrupa'da yaşayan gençlerden de görevli memurlar atanmalı. bölgeyi, lisanı ve kültürü yakından bilen bu insanlardan almanya, hollanda, fransa vb. yararlanırken türkiye neden bu kapıyı aralamaz?!
osman şahbaz beyin önerilerinin hepsine kelimesine kadar katılıyor ve destekliyoruz.
selamlar,
hayrettin barbaros - bern

Havva Nur Süer
Havva Nur Süer - 3 yıl Önce

avrupa ile türkiye arasındaki köprüleri güçlü kılmalıyız.
osman şahbaz beyin önerilerini destekliyorum. hayata geçirilse çok yararlı olacaktır.
esenlikler diliyorum.
havva nur süer

Faruk Kilerci
Faruk Kilerci - 3 yıl Önce

dei̇k in hoş çalışmalarını mutlulukla takip ediyoruz.
esen kalın.
faruk kilerci

Kemal Kerinçsiz
Kemal Kerinçsiz - 3 yıl Önce

Osman Şahbaz Beyin önerilerine ve tekliflerine sonuna kadar inanıyor, destekliyoruz.

Kemal Kerinçsiz

Mustafa Kemel Lüleoğlu
Mustafa Kemel Lüleoğlu - 3 yıl Önce

macaristan'ın abisi, budapeşte'nin babası osman abiyi güzel, hoş icraatlarını takip etmeye devam edeceğiz. kendisine dua ediyoruz. minnettarım değerli başkanım.

m.kemal lüleoğlu

Mehmet Uzunkaya
Mehmet Uzunkaya - 3 yıl Önce

kıymetli osman abi, seni saygıyla takip etmeye devam ediyoruz.
macaristan'ın, budapeşte'nin abisi......muhetem abim yaptığın yardım ve destekleri nasıl unuturuz. arkandan ancak dua edebiliyoruz.

saygılar osman abi. allah seni macaristan'dan eksik etmesin.

mehmet uzunkaya


SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321