CHP'li vekil kaçırıldı

Tunceli Valisi Taşkesen, "Tunceli Milletvekili Aygün, yola sivil kıyafetle inen 2 PKK'lı militan tarafından kaçırılmıştır" dedi.

CHP'li vekil kaçırıldı

 

 

CHP'li vekil kaçırıldı

Tunceli Valisi Taşkesen, "Tunceli Milletvekili Aygün, yola sivil kıyafetle inen 2 PKK'lı militan tarafından kaçırılmıştır" dedi.

Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasıyla ilgili, ''Bugün saat 19.00 sularında Ovacık-Tunceli istikameti 30. kilometre civarında sayın milletvekilimiz Hüseyin Aygün, yola sivil kıyafetle inen 2 PKK'lı militan tarafından kaçırılmıştır. Bu olayın bir tesadüf olmadığını düşünüyoruz'' dedi.

Vali Taşkesen, konuyla ilgili Tunceli Emniyet Müdürlüğü'nde bilgi aldıktan sonra, çıkışta İl Jandarma Alay Komutanı Yarbay Yurdakul Akkuş ve Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz ile birlikte basın açıklaması yaptı.

Taşkesen, ''Saat 19.00 sularında Ovacık-Tunceli istikameti 30. kilometre civarında sayın milletvekilimiz Hüseyin Aygün, yola sivil kıyafetle inen 2 PKK'lı militan tarafından kaçırılmıştır. Bu olayın bir tesadüf olmadığını düşünüyoruz. Çünkü diğer araçları durdurmayıp sadece sayın vekilimizin arabası durdurulmuştur. Yanındaki danışmanı ve gazeteci serbest bırakılarak sadece kendisi alıkonulmuştur'' diye konuştu.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in açıklaması

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Gümüşhane'de Merkez Kemaliye Camisi'nde kıldığı teravih namazı çıkışında, CHP Tunceli Milletvekili Aygün'ün teröristlerce kaçırıldığı iddiasına ilişkin sorularını yanıtladı.
Konudan bilgisi olduğunu belirten Bakan Şahin, şunları ifade etti:
''Güvenlik güçlerine haber vermeden seyahat ettiği esnada Tunceli-Ovacık ilçesinde seyir halindeyken takriben saat 18.00 sularında bölücü terör örgütü militanları olduğunu tahmin ettiğimiz kişilerce yolu kesilerek kaçırıldığı bilgisi var. Yanındakiler serbest bırakılmış. Serbest bırakılanların başvurusu üzerine Tunceli polisimiz ve jandarmamızca bölgede her türlü arama faaliyetleri başlatıldı. Ön bilgimiz bu''
Bakan Şahin, konuyla ilgili gelişmeleri zaman içinde kamuoyu ile paylaşacaklarını sözlerine ekledi.

CHP Genel Merkezi'nde toplantı

Aygün'ün Tunceli'de kaçırıldığı bilgisini alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve bazı MYK üyeleri genel merkezde bir araya geldi.

Milletvekilleri bölgeye gitti

CHP milletvekilleri İlhan Cihaner, Levent Gök, Müslim Sarı ve Veli Ağbaba, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasının ardından gelişmeleri takip etmek üzere Elazığ'dan Tunceli'ye hareket etti.

CHP'li vekil yanındaki iki kiş ifade  verdi

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmadan önce yanında bulunan iki kişinin emniyetteki ifade işlemleri tamamlandı.
Milletvekili Aygün'ü kaçıranlarca serbest bırakılan Kadir Merkit ve Deniz Tunç'un olayla ilgili Tunceli Emniyet Müdürlüğü'nde bilgisine başvuruldu.
Aygün'ün Tunceli'de basın ve halkla ilişkiler ile diğer özel işlerini takip eden Kadir Merkit ile danışmanı Deniz Tunç, kaçırılma olayı sırasında yaşananları polise anlattı.
Merkit ve Tunç, daha sonra, olay yerinin jandarma sorumluluk bölgesinde olması nedeniyle, bilgilerine başvurulmak üzere İl Jandarma Alay Komutanlığı'na götürüldü.
Aygün ve beraberindekilerin yolculuk yaptığı otomobilin de jandarma bahçesine çekildiği, aracın burada ekiplerce inceleneceği belirtildi.

(aa)

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2012, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321