Öne Çıkanlar Berlin Bakan Bak Ankara Alman Federal İstihbarat Servisi Almanya Türkiye Büyükelçiliği

Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'na Almanya röportajı eleştirisi

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu, Almanya'da yayınlanan bir dergiye verdiği röportajdan dolayı eleştirdi.

Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'na Almanya röportajı eleştirisi

Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'na Almanya röportajı eleştirisi

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu, Almanya'da yayınlanan bir dergiye verdiği röportajdan dolayı eleştirdi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Almanya'da yayınlanan bir dergiye verdiği röportaja ilişkin, "CHP’nin Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, Almanya’da bir röportaj veriyor. Bu röportajda kendisine soruyorlar, 'Almanların yüzde 90'ı Türkiye’yi ziyaret etmek istemiyor. Tutuklanmaktan korkuyorlar, haklılar mı?' diye bir soru soruyorlar. Kılıçdaroğlu cevapta 'Ne yazık ki böyle bir ortamın gerçekten mevcut olduğunu tespit etmek durumundayım. Uzun zamandır Türkiye’de hiç kimse için güvenlik garantinin olmadığını söylüyorum' diyor. Yani Almanlar gelsin mi gelmesin mi? Şimdi 'Türkiye’de kimse için güvenlik garantisi yok' diyor. Soruyorum, 'Türkiye’de hiç kimse için güvenlik garantisi yoktur' cümlesi doğru mudur?" dedi.
Bozdağ, Yozgat'ın Çayıralan ilçesinde belediye tarafından düzenlenen Kültür ve Bal Festivalinde, Türkiye’nin güçlü, itibarlı olmasının ülkeye ve herkese çok şey kazandıracağını belirtti.

Türkiye’de siyaset yapanların, ülkenin, aziz milletin itibarını zedeleyecek her şeyden uzak durmasını isteyen Bozdağ, Kılıçdaroğlu'nu, Almanya'da yayınlanan bir dergiye verdiği röportajdan dolayı eleştirdi.

Bozdağ, şöyle konuştu:

"Bugün gazetelere yansıdı, CHP’nin Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, Almanya’da bir röportaj veriyor. Bu röportajda kendisine soruyorlar, 'Almanların yüzde 90'ı Türkiye’yi ziyaret etmek istemiyor. Tutuklanmaktan korkuyorlar, haklılar mı?' diye bir soru soruyorlar. Kılıçdaroğlu cevapta 'Ne yazık ki böyle bir ortamın gerçekten mevcut olduğunu tespit etmek durumundayım. Uzun zamandır Türkiye’de hiç kimse için güvenlik garantinin olmadığını söylüyorum' diyor. Yani Almanlar gelsin mi gelmesin mi? Şimdi 'Türkiye’de kimse için güvenlik garantisi yok' diyor. Soruyorum, 'Türkiye’de hiç kimse için güvenlik garantisi yoktur' cümlesi doğru mudur? Çayıralan, Türkiye güvenli bir yer mi? Memleketimizin dört bir yanı güvenli bir yer mi? Güvenli bir yer. Kimse giydiği kıyafetten dolayı bu ülkede tutuklanmıyor. Kimse hakkında giydiği şorttan dolayı adli soruşturma yapılmıyor ama terör örgütlerinin propagandasını yaparsanız o zaman terör örgütünün propagandasını yapmak suçtur. Biliyorsunuz, FETÖ’cü bir terörist, Cumhurbaşkanımıza suikasta giden alçaklardan biri, HERO yazan bir tişört giymişti. Ona atıf yapıyor. Ben soruyorum Sayın Kılıçdaroğlu’na, bu tişörtü giyen alçak sence masum biri mi? Türkiye’nin Cumhurbaşkanını ve ailesini darbeyle indirmekle yetinmediği o gece onu ailesiyle beraber infaz etmek için giden terörist, örgütün propagandasını yapmak, birtakım mesajlar vermek için giydiği tişört haklı mı, masum mu? Bu açıklamadan başka var mı böyle? Yok. Kim var, terör örgütlerinin propagandasını yapanlar. Birisi PKK terör örgütünün paçavrasını üzerine giyip geldiği zaman bu suç olmayacak mı?"

Almanya’da benzer durum yaşandığında o ülkenin hukukunun onların karşına dikildiğine vurgu yapan Bozdağ, "Türkiye’de olan aynı şeydir. Suç işlemeyene bu ülkede kimsenin müdahalesi yoktur ama suç işlediği zaman 'bu siyasetçi, gazeteci, buna dokunamayız, bu falan buna dokunamayız, onlara suç işlemek serbest' denemez. Eğer böyle olursa orada hukuk da olmaz adalet de olmaz. Onun için hepimiz elimizi vicdanımıza koyacağız." ifadesini kullandı.

"Türkiye’de Cumhurbaşkanımızla, AK Parti'yle mücadelenin yolu Hans'ın desteğini almaktan geçmiyor." diyen Bozdağ, şöyle devam etti:

"Bu mücadelenin yolu, Çayıralanlıların, Yozgatlıların, Ayşe'lerin, Fatma'ların desteğini almaktan geçiyor. Ali'lerin, Ahmet'lerin desteğini almaktan geçiyor ama hala anlamamışlar. O yüzden ki Alman gazeteciler görecek. Oyu Çayıralanlılar verecek, oyu bu aziz milletin evlatları verecektir. Onun için de şimdiden rüya görmeye başlamışlar. Onlara söz veriyor, '2019'da sayın cumhurbaşkanını devireceğim' diyor. 'Biz bu işi halledeceğiz siz hiç endişeye kapılmayın' diyor. Peki Çayıralanlılar, Sayın Kılıçdaroğlu bunu becerebilir mi? İzin verecek misiniz? Allah’ın izniyle bu millet kimin devireceğini kimin ağlatacağını kimin sevindireceğini çok iyi biliyor. Ben 2019’da da sonrasında da devletini, milletini, insanını başkalarına şikayet edenlere bu millet, bu devleti yönetme yetkisini asla vermez, vermesi de mümkün değildir. Milletine devletine sevdalı olanlar milletinden yetki alarak yoluna bundan sonra da devam edecektir." (Kaynak: AA)

ha-ber.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol