banner269
Öne Çıkanlar Berlin Türkiye Almanya terör FETÖ Thomas Specht

''Bizim çağrımız MHP'den bin kat etkilidir''

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, partisinin PKK terör örgütünün saldırılarına sessiz kaldığı yönündeki eleştirilerle ilgili, "Bizim yaptığımız çağrı MHP'den bin kat etkilidir" dedi.

banner197

 
''Bizim çağrımız MHP'den bin kat etkilidir''

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, partisinin PKK terör örgütünün saldırılarına sessiz kaldığı yönündeki eleştirilerle ilgili, "Bizim yaptığımız çağrı MHP'den bin kat etkilidir" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Tepekule Kongre Merkezi'nde düzenlediği "Barış Toplantısı"nda, Türkiye'de barışı sağlamak için mücadele edeceklerini söyledi.

HDP'nin başlı başına bir barış projesi olduğunu savunan Demirtaş, "Kalıcı barışa ulaşmak için adalet, özgürlük demokrasi, iş, aş ve eşitliği inşa etmemiz gerekir. HDP’nin var olduğu yerde barışı inşa etmek daha kolay olacak." ifadelerini kullandı.

Demirtaş, 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarını "Tamamlanmamış bir zafer ve yürüyüş" olarak kabul ettiklerini, buna rağmen HDP'nin siyasetten uzaklaştırılmak istendiğini öne sürerek, "80 milletvekilimiz ile bu grubu parlamentoya taşımışken bundan rahatsızlık duyuyorlar. Siz renksiz, solmuş bir çiçek koyarsanız nasıl ortaya çıkar? İşte bu yüzden HDP’yi mümkün olsa ülkeden atmak istiyorlar. Bizi bir an önce siyaset sahnesinden çıkarmak istiyorlar. Ama 6 milyon oy vereni bu ülkeden atmayı başardınız peki bize gönül veren 50 milyonu ne yapacaksınız" diye konuştu.

"Bizim çağrımız MHP'den bin kat etkilidir"

Demirtaş, PKK terör örgütünün saldırılarına sessiz kaldıkları yönündeki eleştirilere ilişkin şunları kaydetti:

"Yaptığımız çağrılar, MHP'nin kınamalarından daha etkilidir. Bizim yaptığımız çağrı var ya, MHP'den bin kat etkilidir, PKK şahsında. Herkes bizim samimi bir barış yanlısı olduğumuzu, halkın sesine kulak verdiğimizi biliyor. Bizim yaptığımız barış çağrılarının Kandil'de etkisi vardır, olacaktır ama sizin yaptığınız kınamaların orada zerre kadar karşılığı yoktur. Siz sadece şov yapıyorsunuz, tabana sıcak mesajlar vermeye çalışıyorsunuz. Biz gerçekten savaşı ve ölümleri durdurmaya çalışıyoruz. Hakiki, gerçekçi bir iş yapıyoruz. Çünkü bizim yapacağımız bütün barış faaliyetlerinin Kandil'de de, Ankara'da da etkisi olur."

ha-ber.com



banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir