banner269
Öne Çıkanlar Türkiye kundaklama Michael Kellner ABD askerleri VIKZ Almanya

Berlin'den Mustafa Temel'in çağrıları yanıt buldu

Dört yıl önce Mustafa Temel'e kulak vermeyen Balbay, geçtiğimiz günlerde TBMM'de bir konuşma yaparak Cumhurbaşkanları adaylarına yüksek öğrenim belgesi çağrısında bulundu.

banner197
Berlin'den Mustafa Temel'in çağrıları yanıt buldu

CHP Milletvekili Mustafa Balbay, geçtiğimiz günlerde TBMM’de yaptığı bir konuşmada YSK’ya diploma çağrısında bulundu. 24 Haziran seçimleri öncesi olası Cumhurbaşkanlığı adaylarından yüksek öğrenim belgelerini yayınlamalarını istedi.

Öte yandan, 2014’te Berlin’i bir konferans için ziyaret eden Balbay, uzun yıllardır Berlin’de yaşayan ve bir süredir serbest fotoğrafçılık ve gazetecilik yapan Mustafa Temel tarafından Erdoğan’ın diplomasının sahte olduğu uyarılarını almıştı.

Erdoğan'la aynı dönemde benzer yüksek okula devam etmiş ve diplomasını almış olan Mustafa Temel, kendi belgelerine dayanarak Erdoğan'ın açıkladığı yüksek öğrenim belgelerinin tümüyle gerçekdışı olduğunu Balbay'a birer birer göstermişti. Öyle görünüyor ki, yıllar sonra CHP’li Balbay Temel’in kendisine sunduğu bilgi ve belgeleri dikkate alarak harekete geçti.Mustafa Temel, Balbay’a seslenerek diploma konusunda yaptığı bu çağrının önemini vurguladı ve CHP olarak bu olay üzerine daha fazla gidilmesi gerektiği önerisinde bulundu.

Temel, Erdoğan’ın yüksek öğrenim diploması için resmi belgede sahtecilik yaptığını ve dolayısıyla suç işlediğini, son dönemde aldığı tüm kararların yok hükmünde olduğunu ve aynı zamanda hukuk önünde hesap vermesi gerektiğini vurguladı.  

ha-ber.com 
 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir