Antalya'da yaşayan yabancılar en iyi Türk kahvesini yapmak için yarıştılar

Manavgat ilçesinde "Kırk Yılın Hatırına Yarışsana" sloganı ile ilçede yaşayan farklı milletlerden yerleşik yabancılar arasında "En İyi Türk Kahvesini Kim Yapar?" yarışması düzenlendi.

 
Antalya'da yaşayan yabancılar en iyi Türk kahvesini yapmak için yarıştılar

Antalya'nın Manavgat ilçesinde "Kırk Yılın Hatırına Yarışsana" sloganı ile ilçede yaşayan farklı milletlerden yerleşik yabancılar arasında "En İyi Türk Kahvesini Kim Yapar?" yarışması düzenlendi.

Manavgat Yaşam ve Kültür Derneği (MAYDER) tarafından, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odasının (MATSO) desteğiyle bir otelde bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmanın bu yılki teması "Türk-Rus dostluğu" oldu. Çoğunluğu Rus gelinler olmak üzere Alman ve İngiliz uyruklu toplam 11 yerleşik yabancı kadın, en iyi Türk kahvesini yapmak için yarıştı.Önce çekirdek kahveyi çekerek toz haline getiren yarışmacılar, daha sonra kahveyi pişirerek jürinin beğenisine sundu.

Kaymakam Nazmi Günlü, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Öz, Manavgat Meslek Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr. Hacer Bakır Sert ve MATSO Başkanı Ahmet Boztaş'tan oluşan jüri üyeleri ise kahvelere not verdi.Kaymakam Günlü, jüri olarak tüm yarışmacıları birinci seçtiklerini söyledi. Manavgat'a yerleşen yabancıların artık komşuları olduğunu, onlara 'yabancı' demediklerini ifade eden Günlü, "Onlar Manavgatlı hemşehrilerimiz. Kahveyi de en az evimizde içtiğimiz kadar güzel yaptıklarını da söyleyebilirim" diye konuştu. Yarışmaya katılan yerleşik yabancılara MATSO tarafından Manavgat'ın yöresel ürünlerinden oluşan hediye paketi dağıtıldı.

Bu yılki temayı siyasi gündemin de etkisiyle 'Türk-Rus dostluğu' olarak belirlediklerini dile getiren MATSO Başkanı Ahmet Boztaş da amaçlarının Türk-Rus dostluğuna katkı sağlamak olduğunu kaydetti.ha-ber.com
Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2015, 06:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321