Antalya Şirketi Cotendon global şirket haline geldi

Antalya'da 12 yıl önce kurulan Hollanda ve Belçika'dan Türkiye'ye turist taşıyan Corendon şirketi artık global şirket haline gelmeyi başardı.

Antalya Şirketi Cotendon global şirket haline geldi
Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer ve çalışanları Antalya'da eğlence merkezinde düzenledikleri yılbaşı etkinliğinde yeni yılı birlikte kutladı. Törende şirkette 10 yılını dolduran personele de plaket ve para ödülü verildi.

Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, yılbaşı eğlencesinde yaptığı konuşmada, Corendon Turizm Grubu olarak hem Türkiye'nin hem de turizm sektöründe yaşanan  krizlere rağmen her yıl büyümeye ve yollarına devam ettiklerini söyledi.Kurulduklarında Belçika ve Hollanda'dan çıktıkları yolda sürekli büyüdüklerini anımsatan Karaer, ''Bu büyümede hem Türkiye'de hem de dışarıda tur operatörlüğümüzün büyük katkısı bulunuyor'' dedi.

İSTİHDAM 4 BİNE ULAŞACAK

Yunanistan, Karayipler, İspanya ve Gambiya'ya kadar gittiklerini ifade eden Yıldıray Karaer, şöyle devam etti.

''İncoming faaliyetlerimiz sadece Türkiye'de değil Dünya'da da hareketi sözkonusu. Corendon otel yatırımlarıyla Amsterdam ve Ibıza'daki yatırımlarıyla kariyerindeki en büyük sıçrama nokstasını oluşturdu. 3 havayolu şirketimizle, incoming hizmetleri ve otellerimizle bu ekip 20199 yılında 350-4 bin kişilik istihdama ulaşacak.''

CORENDON GLOBAL ŞİRKET OLDU

Corendon Turizm Grubu'nun 2005 yılında Antalya'da Corendon Airlens şirketini kurarak faaliyete başladığını ifade eden Karaer, şunları kaydetti.''Bugün Antalya'nın bir şirketiyiz. Sadece Antalya şirketi değil artık global bir şirket olduk. Yunanistan'da israil'de uçaklarımız var. Bu ülkelerden dünyanın çeşitle ülke havaalanlarına uçuyoruz. Uçak ve otel operasyonlarımız ile sadece Antalya şirketi değiliz. Global bir firmayız. Biz sadece yakınımızdaki şirketlerle değil Almanya'da, Polonya'da Romanya'da ve İsrail'deki şirketlerle de rekabet ediyoruz. Bu global arenada daha fazla rekabet edebilmek için daha çok çalışacağız.''

2019 DAHA İYİ OLACAK

Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, 201 yılı turizm sezonunun hem kendileri hem de Türkiye açısından çok başarılı geçtiğini belirterek, ''2018 yılı Corendon için başarılı bir oldu. 2019 yılı da turizm açısından iyi görünüyor. İnşallah, siyasi ve doğal afetler olmaz. 2019 yılı sadece Rusya'da değil, Hollanda'da ve Avrupa'da da çok parlak görünüyor'' dedi.

Yıldıray Karaer konuşmasının ardından Hindistan ve Mısır'daki çalışanlarıyla telekonferans gerçekleştirerek, Corendon ailesi ve çalışanlarına mutlu yıllar diledi.

Ayrıca Corendon'da 10 yılını dolduran personele de plaket ve para ikramiyesi verildi.

ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya
 
Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321