Almanya Gaziantep'e torpil geçti

Almanya Büyükelçiliği vize işlemlerini Gaziantep'te yapacak firmanın ofisinin açılışı dolayısıyla resepsiyon düzenlendi

Almanya Gaziantep'e torpil geçti

 

 

Almanya Gaziantep'e torpil geçti

Almanya Büyükelçiliği vize işlemlerini Gaziantep'te yapacak firmanın ofisinin açılışı dolayısıyla resepsiyon düzenlendi

Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Eberhard Pohl, resepsiyondaki konuşmasında, Gaziantep'e geldiği için çok mutlu olduğunu ve Gazianteplilere çok iyi haberler getirdiğini söyledi.  

Vize işlemlerini Gaziantep'te yürütecek firmanın açılmasıyla bu yöndeki çalışmaların kolaylaşacağını ifade eden Pohl, işlemlerin cumartesi ve pazar günleri de yapılabileceğini vurguladı.  

"Gaziantepliler vize işlemleri için bundan sonra Ankara'ya gitmeyecek" diyen Pohl, vize başvurularının internetten de kontrol edilebileceğini dile getirdi.  

Pohl, işlemleri kolaylaştırıp, uzun süreli vizeler vermeye çalışacaklarını, 6-12 yaş arası çocuklardan da vize ücreti alınmayacağını belirterek, "Almanya'ya sosyal amaçlı gitmek isteyenlere de kolaylık sağlanacak. Bu sayede Almanya ile ilişkiler daha da gelişecektir" diye konuştu.  

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey de Türkiye ile Almanya'nın dost iki ülke olduğunu söyledi. Bugün Almanya ve Gaziantep'in daha da yakınlaştığını belirten Güzelbey, "Almanya'ya haftada 10 direkt uçağın bulunduğu şehirden doğrudan Almanya vizesinin verilmesi de şehrimiz için bir ayrıcalıktır" dedi.  

Konuşmaların ardından davetlilerin vize işlemleriyle ilgili sorularına yanıt verildi.  

Toplantıya Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Mehmet Aslan, GTO Meclis Başkanı Zeki Yağcı, Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, Almanya Cumhuriyeti Gaziantep Fahri Konsolosu Oktay Kara ile turizm şirketlerinin temsilcileri katıldı. (Kaynak: Tourexpi)

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2012, 21:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321