banner216
Öne Çıkanlar terör Demokrasi Polis TDI Berlin İslamiyet

Alman turistler tarihi İpek Yolu'nu atlarla geçti

Antalya'nın Manavgat ilçesinde tatil yapan Alman turistler, düzenlenen atlı safari turu ile Toroslar'ı aşarak tarihi İpek Yolu üzerinden Konya'nın Beyşehir ilçesine geldi.

banner197
Alman turistler tarihi İpek Yolu'nu atlarla geçti

 

Alman turistler tarihi İpek Yolu'nu atlarla geçti

Antalya'nın Manavgat ilçesinde tatil yapan Alman turistler, düzenlenen atlı safari turu ile Toroslar'ı aşarak tarihi İpek Yolu üzerinden Konya'nın Beyşehir ilçesine geldi.

Güzergahta kervansaray, han, hamam ve tarihi köprüleri gezen turistler, 2 bin yıllık tarihe tanıklık etti.

Manavgat Aksaz Mahallesi'nde bulunan bir at çiftliğinin sahibi Mustafa ve eşi Beate Deniz'in düzenlediği atlı safari turuna katılan Alman turistler, Beyşehir'e Yaka Manastır Tabiat Alanı'ndan giriş yaptı.

Beyşehir Gölü sahilindeki Vuslat Parkı'nda Türk bayrakları ile karşılanan atlı turist grubu, daha sonra ilçenin tarihi ve turistik mekanlarını ziyaret etti. Yat ile göl turuna katılan ziyaretçiler, Türk hamamı keyfi de yaşadı.

Parkta Selçuk Üniversitesi (SÜ) Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Öztürk, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Erkan Akgöz ve Beyşehir Belediyesi görevlileri, turistlere Türk bayrağı hediye etti.

Alman turistler, omuzlarına aldıkları Türk bayraklarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

"Manavgat'tan 10 gün önce yola çıktık"

Mustafa Deniz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Manavgat'ta 20 yıldır yerli ve yabancı turistler için at safarileri düzenlediklerini söyledi.

İpek Yolu'nda Kargıhan, Eynif ve Gembos ovaları, Derebucak, Çamlık, Şakiroğlu Çeşmesi güzergahındaki köylerden gezerek, çadırlarda konaklayıp Beyşehir'e geldiklerini anlatan Deniz, şunları kaydetti:

"Kilometrelerce öteden Toroslar'ı aşarak, turistlere Beyşehir'i tanıtmaya geldik. Manavgat'tan 10 gün önce yola çıktık. Turistlere gerçek anlamda at safari turu yaşattık. Turizm sadece sahilden ibaret değildir. Güzergah boyunca geçtiğimiz yerleşimlerde bizlere gösterdikleri misafirperverlikten dolayı tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Turistler, safari turundan çok memnun kaldı. Çünkü gerçek Türkiye'yi burada gördüler. Türkiye'de turizmin sadece sahilde olmadığını gördüler."

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Abdullah Öztürk ise Beyşehir'de Alman atlı safari grubuyla bir arada olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Beyşehir'i bir turizm bölgesi yapacaklarına işaret eden Öztürk, atlı safari turlarının da alternatif turizmin en önemli ayaklarından birisi olduğunu vurguladı.

Beyşehir'in turizmde 2023 hedefi olduğunu aktaran Öztürk, şöyle devam etti:

"Manavgat-Beyşehir-Kapadokya zincirini bu turların devamıyla çok canlı tutacağız. Buraya çok sayıda turist gelecek. Beyşehir'de 20 çeşit alternatif turizm kapsamında yapılabilecek faaliyet var. Bunlardan birisi de atlı safari turizmi. Bu turizmi uygulamalı olarak da görmekteyiz. Turizm Fakültesi olarak her türlü işbirliğine varız."

ha-ber.com

banner201
Anahtar Kelimeler:
Alman Turistlerİpek Yolu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir