Alman heyet Bursa'da

Almanya'nın Hristiyan Demokrat Birliği (CDU) partisinin Stuttgart bölgesi temsilcilerinden 20 kişilik heyet, Bursa'da ziyaretlerde bulundu

Alman heyet Bursa'da

 

 

Alman heyet Bursa'da

Almanya'nın Hristiyan Demokrat Birliği (CDU) partisinin Stuttgart bölgesi temsilcilerinden 20 kişilik heyet, Bursa'da ziyaretlerde bulundu

Bursa Girişimci İşadamları Derneği'nin (BUGİAD) konuğu olan heyet, ilk olarak derneği ziyaret ederek, şehir planlaması, ekonomik teşvikler, kentin bilimsel alt yapısı gibi alanlarda bilgi aldı.

BUGİAD Başkanı Ali Fuat Er, Bursa'nın en büyük iş adamları derneklerinden biri ve binden fazla üyeye sahip olduklarını söyledi.

Üyelerinin alternatif pazarlara ulaşması için yurt içi ve dışından birçok kuruluşla iş birliği içinde olduklarını ifade eden Er, bu kapsamda düzenledikleri dış gezilerden bahsetti.

CDU Eyalet Başkanı ve Federal Milletvekili Dr. Joachim Pfeiffer ise Stuttgart bölgesi için odaklandıkları siyasi konular ve görevler hakkında Bursa'nın deneyimlerinden istifade etmek istediklerini belirterek, ''Bursa'nın genel olarak siyasi ve ekonomik durumu, yatırım imkanları ve sivil toplum konularına yaklaşımı konusunda bizleri bilgilendirmenizi istiyoruz'' dedi.

Heyet daha sonra Bursa Orhangazi Üniversitesi'ni (BOÜ) ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Recep İleri ve Siyaset Bilimi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Erhan İçene, konuklarına üniversite kampüsü, eğitim alanları, öğrenci kapasitesi ve uluslararası düzeyde verdikleri eğitim kalitesine ilişkin bilgiler verdi.

Ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından öğle yemeğinde ağırlanan heyet, burada da kent hakkında bilgi aldı.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ödünç, konuklara Bursa'daki raylı sistemle ilgili bilgiler verdi.

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2012, 22:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321