banner269
Öne Çıkanlar Almanya PKK otomobil Istanbul medya Eğitim

AKTOB 'Her şey Dahil’e el ettı: "Kaliteyi düşürmemeliyiz"

AKTOB, hemen hemen her turistik bölgenin sorunu haline gelen her şey dahil sistemi için kendi standartlarını belirleme kararı aldı

banner197
AKTOB 'Her şey Dahil’e el ettı: "Kaliteyi düşürmemeliyiz"

AKDENİZ Turistik Otelciler Birliği (AKTOB), her şey dahil sistemi için kendi standartlarını belirledi.

Türkiye turizminde geniş yer tutan her şey dahil sistemindeki nicelik ve nitelik anlamındaki belirsizliklerin kafalarda sistemle ilgili soru işaretleri uyandırdığı belirtilen AKTOB'un açıklamasında "Bu çerçevede, AKTOB hizmet sağlayıcılarının, tüketicilerin, tur operatörlerinin faydalanabileceği bir başvuru niteliğinde olacak 'Her şey Dahil Sistem'de AKTOB Standartları' hazırlanmış ve yayınlanmıştır" ifadelerine yer verildi.

Konuya ilgili açıklama yapan AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı ise şunları söyledi: "Türk turizminin büyümesinde büyük pay sahibi olan bu sistem, özellikle ailelerin tercihlerini Türkiye’ye yönlendirmesinde önemli bir etken olmuştur. Bu sistem, konaklama işletmelerinin sezon dönemini ortalama olarak 15 gün ve 1 ay arasında uzatmıştır. Her şey dahil sisteminin sağladığı avantajların yanı sıra uygulamada sağlanan hizmetlerdeki belirsizliklerin giderilmesi zorunlu hale gelmiştir. Bu nedenle her şey dahil sisteminin standartlarının belirlenerek referans alınacak bir başvuru rehberi niteliğindeki yayınımızın dağıtımına önümüzdeki günlerde başlanacaktır. Tüketici satın aldığı ürünü, AKTOB standartları ile kategorize edebilecek, daha güvenle tercihini yapabilecektir." (Kaynak: TOUREXPI)

ha-ber.com

banner201
Anahtar Kelimeler:
TuristikHer şey DahilAKTOB

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir