BAKA turizmin çeşitlendirilmesi için yeni projeler üretecek

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), bölgede turizmin çeşitlendirilmesi amacıyla yeni projeler üretecek.

BAKA turizmin çeşitlendirilmesi için yeni projeler üretecek
BAKA 2019 Yılı Ocak Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Burdur’da gerçekleştirildi. Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu başkanlığındaki toplantıya Burdur Valisi Hasan Şıldak, Isparta İl Genel Meclisi Başkanı Ali Bolat, Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Mustafa Tutar, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik ile BAKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Madenci ve uzmanlar katıldı.

BAKA Dönem Başkanı Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, burada yaptığı konuşmada, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın 10 yıl önce kurulduğunu ve başarılı çalışmalar gerçekleştirdiğini söyledi. Seymenoğlu, şunları kaydetti.''Kalkınma Ajansları bölgede sorumluluk alanı içerisindeki illerin gerek ekonomik gerek sosyal, kültürel ve turizm alanındaki desteklenmesinde öncelik arz eden projeleri desteklemek için kurulmuş bir ajans. Bugüne kadar da eminim ki birçok projeyi destekleyerek Antalya’nın, Burdur’un ve Isparta’nın yatırım yapılması gereken öncelikle tercih edilen alanlarda turizm, sanayi olabilir veya hayvancılık olabilir farklı alanlarda birçok projeye destek vererek bölgemize önemli katkılar sunmasına vesile olmuş.''

ALTERNATİF TURİZM GELİŞTİRİLECEK

BAKA Yönetim Kurulu 2019 yılının ilk olağan toplantısında eko turizm ve alternatif turizmin geliştirilmesi konuları ele alındı. Buna göre BAKA tarafından geliştirilen projeler kapsamında Antalya, Burdur ve Isparta illerinde eko turizm ve alternatif turizm projeleri şöyle sıralandı.

Ekoturizm ve alternatif turizm değerlerinin tanıtılması amacıyla Burdur’da, İzmir Turist Rehberleri Odası turist rehberleri ve TÜRSAB seyahat acentelerine yönelik çalışma yapılacak.

Isparta’da doğa sporları turizminin tanıtılması amacıyla bu alanda faaliyet gösteren acentelere BAKA-TURSAB işbirliğiyle tanıtım programları düzenlenecek. Davraz Kayak Merkezi’nin daha geniş kitlelerce tanınması amacıyla tematik bazda tanıtım filmi hazırlanacak.

BAKA ile Antalya Teknokent işbirliği ile ITB Berlin Turizm Fuarı’na Antalya Teknokent Turizm Yazılımı firmaları ile ‘Travel Technology Antalya’ markası altında katılım sağlanması için çalışılacak.

Öte yandan toplantıda Antalya İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile Antalya'da Sağlık Turistleri Profil, Memnuniyet ve Eğilim Belirleme Anket Çalışması ve Analiz Raporu’nun hazırlanması için işbirliği protokolü ele alındı.
 
ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 00:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321