Antalya ve ilçelerinde faytonlar kaldırılıyor

Antalya ve ilçelerinde yerli ve yabancı turistlere hizmet eden, kent merkezlerinde de aşırı pis kokuya neden olan faytonlar kaldırılacak.

Antalya ve ilçelerinde faytonlar kaldırılıyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek düzenledi basın toplantısında Antalya, Manavgat ve Alanya ilçelerinde hizmet veren toplam 20 faytonun 10 Haziran 2019 tarihi itibariyle Antalya Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı ile kaldırılacağını açıkladı.

Başkan Muhittin Böcek, fayton işi yapanların Büyükşehir Belediyesi'nde istihdam edileceğini, atların da hayvanat bahçesinde değerlendirileceğini bildirdi.

Turizm sezonun başladığını ifade eden Başkan Böcek, geçen yaz döneminde bazı faytoncuların atlarının sıcaktan telef olduğunu, hayvanlara kötü muamele edilmesinden dolayı vatandaşların ve hayvan severlerin tepkisine neden olduğunu anımsattı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları hizmetlerin Türkiye'ye örnek olmasını hedeflediklerini ifade eden Muhittin Böcek, ''Seçim sürecinde verdiğimiz sözler ve vaatleri yerine getirmek için planlı çalışmalarımız devam ediyor. 19 ilçemizde hiçbir belediyemizi ötekileştirmeden hizmetlerimiz sürecek'' dedi.

ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321